Byznys | AMD | Statistiky

AMD opět navýšilo podíl na trhu s procesory. Z koláče ukrajuje nejvíce za posledních pět let

Během posledního kvartálu navýšilo AMD svůj podíl na trhu s klasickými stolními procesory na 17,1 %, což je nejvíce za posledních pět let. Přitom ještě před rokem mělo AMD podíl kolem 12,2 %. Největší zásluhu na tom měly procesory Ryzen 2000.

AMD financni vysledky 2019 Q1.PNG

Na poli mobilních procesorů jsou výsledky pro AMD dokonce ještě lepší. Zde se firma pohybuje na hodnotě 13,1 %, před rokem to přitom bylo jen 8,0 %. Výrobci notebooků dali úsporným procesorům Ryzen s integrovaným grafickým jádrem Vega mnohem větší šanci na uplatnění. Velkou měrou k tomuto přispěl i fakt, že procesory Intel měly horší dostupnost díky pokračujícím problémům s 10nm výrobou.

Jediné odvětví, kde AMD zaznamenalo mírný pokles růstu, jsou servery. Zde došlo k poklesu z 3,2% na 2,9%, ovšem slibným příslibem jsou v tomto směru nové procesory Epyc Rome. Ty přinesou 2× více jader na jeden soket a také nový 7nm výrobní proces. Jejich uvedení na trh se očekává již ve třetím kvartále tohoto roku a konkurenční Intel proti nim zatím nemá připravenou žádnou odpověď.

Zdroj: AMD

Diskuze (58) Další článek: Revolut v červnu spustí Apple Pay a chystá další velké novinky

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,