AMD | Procesory | Tržní podíl

AMD navýšilo svůj podíl na trhu s procesory. Z koláče ukrajuje nejvíce za posledních pět let

AMD tento týden oznámilo své finanční výsledky a následně se firma pochlubila i vývojem podílu na trhu s procesory. Odbytu se oproti konkurenci daří stále více a aktuální čísla podílu na trhu jsou proto nejlepší za posledních pět let.

Během posledního kvartálu navýšilo AMD svůj podíl na trhu s klasickými stolními procesory na 15,8 %, což je nejvíce od roku 2014. Přitom přesně před rokem mělo AMD podíl kolem 13 %.

Na poli mobilních procesorů jsou výsledky dokonce ještě lepší. Zde se nyní AMD pohybuje na hodnotě 10,9 %, před rokem to přitom bylo jen 6,9 %. Výrobci notebooků dali úsporným procesorům Ryzen s integrovaným grafickým jádrem Vega mnohem větší šanci na uplatnění. Především u levnějších modelů má AMD co nabídnout.

Klepněte pro větší obrázek

Největší úspěch zaznamenalo AMD na poli serverových procesorů Epyc, kde však roste de facto z nuly. Zde se nyní pohybuje na 3,2% podílu na trhu, před rokem to bylo jen 0,8%. Je však jednoznačné, že AMD začíná být důležitým hráčem i v oblasti serverových procesorů.

Letos by si firma mohla ještě více polepšit, výhled na rok rok 2019 je totiž velmi pozitivní. Čekají nás procesory s více jádry a lepším poměrem výkon/spotřeba díky použití nejnovějšího 7nm výrobního procesu.

Diskuze (45) Další článek: Evropský rover pro výzkum Marsu ponese jméno Rosalind Franklin

Témata článku: AMD, Procesory, AMD Zen, Statistiky, Tržní podíl, Levný model, Koláč, Jádro, Trh, Výrobní proces, Podíl, Odbyt, Výrobce notebooků


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 233

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11