Byznys | AMD | Finanční výsledky

AMD má nejvyšší příjmy od roku 2005, může za to úspěch procesorů Ryzen a Epyc

Před pár dny jsme psali o finančních výsledcích Intelu, který z pohledu celkového příjmu meziročně stagnuje a u desktopových procesorů zaznamenává propady prodejů. U AMD je to ale zcela naopak.

AMD se podařilo za třetí čtvrtletí dosáhnout příjmu 1,8 miliardy dolarů, což znamená meziroční růst slušných 9 % a mezičtvrtletně dokonce 18 % a to i přes to, že třetí čtvrtletí je obvykle nejslabší. Zároveň to ale také znamená, že AMD dosáhlo nejvyšší příjmu za posledních 14 let. Zvýšila se i marže na 43 % a zisk byl 121 milionů dolarů., což představuje meziroční růst o 18 %

Nejvíce se AMD dařilo v oblasti procesorů. U desktopových 7nm procesorů Ryzen 3000 s architekturou Zen 2, to byl meziroční růst 36 %, přičemž je nutné přihlédnout i k faktu, že číslo mohlo být ještě vyšší, kdyby nebyl problém s pokrytím poptávky. U serverových čipů Epyc byl mezičtvrtletní růst dokonce o 50 %.

AMD ale ztrácelo v segmentu integrovaných a custom čipů, které se týkají například obou hlavních herních konzolí. Propad byl meziročně o 27 % a je jasné, že prodeje klesají před uvedením nové generací konzolí, které budou opět postavené na čipech AMD (Zen 2 či novější). Uvedení PlayStation 5 se očekává na konci roku 2020.

V příštím čtvrtletí AMD očekává ještě další zvyšování s plánem příjmu kolem 2,1 miliardy dolarů, což by znamenalo o polovinu vyšší obrat než v minulém roce a rekordní příjmy v rámci celé historie společnosti.

Stále je však nutné myslet na to, že AMD je oproti Intelu velmi malé, protože Intel má příjem přibližně 10× vyšší (19,2 miliardy dolarů). 

Diskuze (71) Další článek: Odborníci na umělou inteligenci vášnivě kritizují filmy o Terminátorech

Témata článku: Byznys, AMD, Čipy, Intel, Procesory, Finanční výsledky, Epyc, Růst, Nejvyšší příjem, Procesor, Meziroční růst, Pokrytí poptávky, Zen, Příjem, Čip


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 77

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X