AMD | Grafické karty | Radeon RX 6000

AMD láká na chystané technologické demo „Hangar 21“ s ray tracingem

Nová generace desktopových grafických karet Radeon RX 6000 od AMD už podporuje ray tracing v reálném čase, pro který má k dispozici i specializované obvody (akcelerátory) v čipu. Aby AMD ukázalo, jak si vede v ray tracingu, láká na chystané ukázkové grafické demo.

Technologické demo má název „Hangar 21“ a je postavené na DirectX 12 Ultimate spolu s technologiemi z balíku AMD FidelityFX. Hlavním tahákem je pochopitelně ray tracing pomocí Microsoft DXR, avšak v rámci FidelityFX bychom se měli dočkat ukázky využití technologií jako Contrast Adaptive Sharpening, Ambient Occlusion, Variable Shading, Screen Space Reflections, Denoiser, HDR Mapper nebo Downsampler.

I když AMD už nové grafické karty představilo, prodej modelů Radeon RX 6800 a Radeon RX 6800 XT začne až zítra, 19. listopadu. Nejvýkonnější model Radeon RX 6900 XT se bude prodávat až od 2. prosince. Během dneška či zítra by se tak měly objevit i první nezávislé testy výkonu.

Diskuze (3) Další článek: Chytřejší než běžná domácnost

Témata článku: Technologie, AMD, Grafické karty, Hry, DirectX, Radeon RX 6000, Radeon, Denoiser, Hangár, Ambient Occlusion, Grafická karta, Technologické demo, Demo

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5