AMD | Grafické karty

AMD láká na brzké novinky. Zvýší herní výkon a zabezpečí displeje před zvědavci

Před týdnem nás AMD vábilo na hardwarové novinky pro příští měsíce, v dohledné době se ale dočkáme i několika softwarových zlepšováků. Firma vydala upoutávku na chystané ovladače Adrenalin Edition, které vyjdou v průběhu prvního čtvrtletí.

Největším tahákem bude technologie Radeon Super Resolution. Jde o chytrý upscaling obrazu se zachováním ostrých hran objektů, který bude fungovat ve všech hrách s DirectX 9+ a Vulkan. RSR je obdobou FSR, funguje na stejném základu, ale nevyžaduje podporu ze strany vývojářů her.

AMD slibuje, že RSR zvýší snímkovou frekvenci až o 70 %. Uvádí to na příkladu hry Warframe a rozdílu mezi vykreslováním v nativním rozlišení 4K a při přepočtu ze 1440p na 4K.

Součástí nových ovladačů bude též funkce AMD Link 5.0. Jde o technologii umožňující streamovat hry na další počítače nebo mobily a zprostředkovat online kooperativní multiplayer i tam, kde funguje jen ten lokální (podobnou funkci má i Steam pod názvem Share Play). V nové verzi Linku bude možné coop spustit i ve čtyřech hráčích.

Posledním tahákem bude technologie AMD Privacy View. Ve spolupráci s firmou Eyeware se na obrazovky notebookových displejů i velkých monitorů dostane filtr, který bude zakrývat část obrazu, aby vám nemohl nikdo koukat přes rameno. Funguje to na principu sledování pohybu očí, Privacy View přitom využije klasické webkamery či 3D kamery integrované v lepších noteboocích. Jak moc to bude spolehlivé bez specializovaných eye-trackingových čidel, ale zatím není jasné.

Diskuze (1) Další článek: Malware jako dárek ze starých časů. Hackeři posílali do firem zavirované flashdisky

Témata článku: Technologie, Hardware, AMD, Grafické karty, Steam, DirectX, Soukromí, Coop, Displej, Vulkan, Novinka, Herní výkon, Share Play, Radeon Super Resolution, Warframe, RSR, Zvědavec, Grafické karty na Heureka.cz