Notebooky | AMD | Procesory

AMD chystá nejvýkonnější úsporné mobilní osmijádro Ryzen 9 4900U do notebooků

AMD představilo výkonné mobilní procesory řady Ryzen 4000 již minulý měsíc a to včetně nejvýkonnějšího modelu Ryzen 7 4800H/HS, respektive Ryzen 7 4800U v případě úspornější série. Chystá ale ještě výkonnější úsporný model.

V databázi testovacího programu UserBenchmark se totiž objevil osmijádrový model Ryzen 9 4900U, který má sice základní TDP 15 W, ale lze ho konfigurovat v rozmezí 10 W až 25 W.

Dle naměřených dat měl procesor základní frekvenci 1,8 GHz a turbo pouze 2,35 GHz, což je ale nejspíše chyba detekce i funkčnosti (to je běžné u testovacího předprodukčního vzorku), protože AMD Ryzen 7 4800U má základní frekvenci 1,8 GHz a turbo až na 4,2 GHz. Lze tak spíše očekávat, že turbo bude například 4,35 GHz nebo možná ještě více. Integrovaná grafika by měla mít 8 CU a frekvenci až 1750 MHz, podobně jako u nižšího modelu.

Zatím není jasné, kdy bude tento nejvyšší model uveden na trh, ale AMD si ho nechalo pro luxusnější výkonné tenké notebooky, takže speciální představení dává marketingový smysl.

Diskuze (7) Další článek: Prodeje počítačového vybavení enormně vzrostly. Dvojnásobně se prodávají webkamery, sluchátka, ale i monitory

Témata článku: Notebooky, AMD, Čipy, Procesory, Ryzen, Naměřené data, Frekvence, Notebook, GHz, UserBenchmark, Procesor, Model


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 27

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč