Notebooky | Procesory | AMD

AMD chystá nejvýkonnější úsporné mobilní osmijádro Ryzen 9 4900U do notebooků

AMD představilo výkonné mobilní procesory řady Ryzen 4000 již minulý měsíc a to včetně nejvýkonnějšího modelu Ryzen 7 4800H/HS, respektive Ryzen 7 4800U v případě úspornější série. Chystá ale ještě výkonnější úsporný model.

V databázi testovacího programu UserBenchmark se totiž objevil osmijádrový model Ryzen 9 4900U, který má sice základní TDP 15 W, ale lze ho konfigurovat v rozmezí 10 W až 25 W.

Dle naměřených dat měl procesor základní frekvenci 1,8 GHz a turbo pouze 2,35 GHz, což je ale nejspíše chyba detekce i funkčnosti (to je běžné u testovacího předprodukčního vzorku), protože AMD Ryzen 7 4800U má základní frekvenci 1,8 GHz a turbo až na 4,2 GHz. Lze tak spíše očekávat, že turbo bude například 4,35 GHz nebo možná ještě více. Integrovaná grafika by měla mít 8 CU a frekvenci až 1750 MHz, podobně jako u nižšího modelu.

Zatím není jasné, kdy bude tento nejvyšší model uveden na trh, ale AMD si ho nechalo pro luxusnější výkonné tenké notebooky, takže speciální představení dává marketingový smysl.

Diskuze (7) Další článek: Prodeje počítačového vybavení enormně vzrostly. Dvojnásobně se prodávají webkamery, sluchátka, ale i monitory

Témata článku: Notebooky, Procesory, AMD, Čipy, Ryzen, Procesor, Model, UserBenchmark, GHz, Frekvence, Notebook, Naměřené dataHerní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Máte rádi nostalgické vzpomínání? My ano a dost věcí jsme si díky tomu uvědomili.

Ladislav Novák
Retro
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Oznámeno pokračování kultovní plošinovky Flashback z devadesátek

Oznámeno pokračování kultovní plošinovky Flashback z devadesátek

Návrat některých klasik je prostě k nezaplacení.

Michal Maliarov
Arkády