Amazon.com plánuje prodávat stažitelnou e-hudbu přes Internet

30. září 1999
Computer 19/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Velmi známý a také některými internetovými prodejnami obávaný gigant Amazon.com se v nejbližší době chystá prodávat hudbu přes Internet v některém z digitálních zvukových formátů.
Začátkem příštího roku bude s velkou pravděpodobností Amazon.com, zaměřený ve velké míře na prodej klasických cédéček a knih, prodávat také e-hudbu stažitelnou po zaplacení přímo pomocí Internetu. Tato internetová společnost založená v Seattlu se stala známou především díky svému prodeji knih a CD. V poslední době se na jejich stránkách také objevily písničky volně stažitelné od některých velmi známých zpěváků či skupin. Za zmínku například stojí Sarah McLachlan, Barry White a Jethro Tull. Záměrem Amazonu je pomalu přecházet také na prodej stažitelné e-hudby přes Internet na místo klasických CD disků. Toto je v dnešní době velký trend a také v České Republice se stále více rozvíjí. Amazon.com chce také svým zákazníkům prodej e-hudby ulehčit a své služby nabízet systémem klikni, stáhni a přehraj v přenosném přehrávači.

Amazon.com chce tento systém ještě letos (někdy koncem roku) vyzkoušet a v menší míře přímo nabídnout svým internetovým zákazníkům. Ale finální nabídku větších vydavatelských firem chce Amazon.com ukázat a uvést do provozu až v průběhu roku 2000. Existuje celá řada společností nabízející e-hudbu. Např. MP3.com nabízí velké množství stažitelné hudby, která je především produkcí nezávislých autorů a hudebních skupin. Emusic.com jde zase jinou cestou a nabízenou komerční hudbu prodává za přijatelné ceny. Amazon.com chce být trošku odlišný a svým zákazníkům se bude snažit nabízet vždy něco navíc včetně různých výhod.

Budoucnost prodeje e-hudby přes Internet je obrovská a společnost Amazon.com se chce také podílet na rozvoji tohoto prodeje. Podle výzkumu je e-hudba stažitelná z Internetu stále více oblíbená a odhadované prodeje po roce 2000 se pohybují v desítkách miliónů dolarů.

Amazon hodlá pro svoje aktivity využívat kompresní formát vyvinutý firmou Liquid Audio, pro který je charakteristická kvalita nahrávek a komprese. Na rozdíl od formátu MP3 má Liquid Audio zabudovanou protipirátskou ochranu, která zabraňuje dalšímu nelegálnímu kopírování jednotlivých hudebních nahrávek. Amazon očekává s rozjetím nového prodeje e-hudby velký poprask na internetovém trhu a očekávané tržby se mnohonásobně zvýší.

Trend prodeje e-hudby se šíří skutečně rychle a firem tuto službu nabízející stále více přibývá. Gigant typu Amazon.com pohltí velkou část z prodeje e-hudby na Internetu. Hlavním důvodem jsou možnosti, které Amazon.com má. Jak je vidět, tak e-hudba se v brzké době stane více prodávanějším artiklem na Internetu, než dnes nejprodávanější knihy či CD.

Váš názor Další článek: Computer 19/99

Témata článku: Internet, Prodej, Liquid, Stáž, Hudba, Seattle, AMA, Brzká doba, Sarah, Plán, Audio knihy, Hud, Klasický internet, Velká pravděpodobnost, Velká skupina


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu