Amazon | USA

Amazon zvětšuje své „samošky.“ Z malé večerky je plnohodnotná prodejna velikosti Lidlu. Bez pokladen

Samoobslužné obchody Amazon Go nejsou žádnou novinkou, doposud se ale jednalo o malé prodejny. Nyní si firma připravila první, která může zdárně konkurovat běžným supermarketům. A opět je zcela bez pokladen.

Amazon má v rámci USA přibližně 20 obchodů pod značkou Amazon Go, ve kterých platíte automaticky za pomoci mobilní aplikace. Při příchodu do obchodu naskenujete kód a následně nakupujete tak, že si jednotlivé produkty skládáte rovnou do tašky. Nákup se vám zaúčtuje automaticky z karty uložené v Amazon účtu, jakmile obchod opustíte bez nutnosti čekat v řadě u pokladny. Systém se firmě osvědčil a tak nyní experimentuje s větším obchodem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Obchod Go Grocery (vpravo, foto The Verge) vypadá stejně, jako stávající samoobsluhy (vlevo). Je ale větší a nabízí více produktů.

Go Grocery má několikanásobně větší rozlohu – běžné Go obchody mají mezi sto až dvěma sty metry čtverečními, Grocery pak přibližně tisíc. Jedná se tak již o poměrně velkou prodejnu a oproti ostatním tak nabízí i klasické nákupní vozíky, nejen košíky. Princip je přitom stejný – nákup hlídá množství senzorů umístěných na stropě, které dokáží rozpoznat, který produkt si berete včetně zeleniny a ovoce. Systém také rozpozná, zda některé třeba vrátíte do regálu zpět. Nakoupit můžete i alkohol – v tomto případě se musíte nechat zkontrolovat po vstupu, že již máte dostatečný věk pro nákup.

Klepněte pro větší obrázek 
Na stropě je řada senzorů kontrolující nákup.

Amazon zde také využívá toho, že je vlastníkem řetězce Whole Foods. Některé zboží je tak stejné, stejně jako distributoři pro zeleninu apod. Zároveň ale nechce své značce přímo konkurovat a snaží se přijít na to, jak by mohly koexistovat vedle sebe. Prozatím je tak Go Grocery  v americkém Seattlu experiment, další rozšíření se plánuje až v případě, že se tento koncept osvědčí.

Zdroj: The Verge

Diskuze (21) Další článek: Saywebpage – to je tvorba webových stránek pro laiky i grafiky na volné noze

Témata článku: Byznys, Amazon, USA, Lidl, Prodejna, Pokladna, Zelení, Běžný supermarket, Nákup, Amazon go, Večerka, The Verge, Whole Foods, Produkt, SVESex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky