AMD | Amazon | Epyc

Amazon začal v rámci cloudu AWS nabízet serverové procesory AMD EPYC. Nejvyšší instance má 96 jader

AMD nabízí vícejádrové procesory EPYC už poměrně dlouho, velké cloudové platformy ale mají pochopitelně své tempo nákupu nového hardwaru a nejinak je tomu u největšího – Amazon Web Services (AWS).

Právě Amazon nyní oznámil, že jsou dostupné nové instance s označením EC2 C5a, které jsou postavené na platformě AMD s procesory AMD EPYC Rome, konkrétně se speciální verzí EPYC 7R32, který má 48 fyzických jader. Amazon ale prodává virtuální jádra (vlákna), takže až 96 virtuálních jader.

Procesor má frekvenci až 3,3 GHz a dle konfigurace a verze instance je možné mít 4 GB až 192 GB operační paměti. Nejnižší konfigurace c5a.large má dvě virtuální jádra (jedno fyzické jádro) a 4 GB operační paměti s rychlostí sítě až 10 Gb/s. Nejvyšší zahrnuje více méně celý procesor (96 virtuálních jader) a 192 GB paměti.

Klepněte pro větší obrázek

Všech 8 konfigurací instancí je nyní dostupných v datacentrech US East (N. Virginia), US East (Ohio), US West (Oregon), Europe (Ireland), Europe (Frankfurt), Asia Pacific (Sydney) a Asia Pacific (Singapore).

Pokud tedy potřebujete maximální procesorový výkon v cloudu, nové instance dle Amazonu umožní u náročných aplikací snížení výsledné ceny až o 10 % oproti jiným instancím.

Diskuze (3) Další článek: Nositelná robotická paže zvládne rozbíjet sádrokartonové stěny nebo sklízet ovoce

Témata článku: Cloud, Hardware, AMD, Procesory, Amazon, Datacentra, Servery, Epyc, Sydney, AWS, Jade, Oregon, Jádro, Europe, INS, Virginia, Asia Pacific, Instance, AMD Epyc Rom, Procesor, Ohio, US West, Konfigurace, Frankfurt, IrelandHráči fotí z oblak Flight Simulatoru, podívejte se na ty nejkrásnější snímky

Hráči fotí z oblak Flight Simulatoru, podívejte se na ty nejkrásnější snímky

Tvrdé lekce v oblacích od Microsoftu jsou tu s námi už nějaký ten pátek. Pojďme se mrknout, jaká dobrodružství zažívají hráči z celého světa.

Michal Maliarov
Flight SimulatorGalerie
Sony WF-1000XM4: excelentní True Wireless sluchátka s aktivním potlačením hluku [test]

Sony WF-1000XM4: excelentní True Wireless sluchátka s aktivním potlačením hluku [test]

Skvělá TWS sluchátka pro všechny, kdo chtějí výborný a čistý zvuk, excelentní potlačení hluku a mimořádnou výdrž.

Jaromír Puk
True WirelessSony
The Outer Worlds 2 bylo oznámeno nejvtipnějším trailerem tohoto roku

The Outer Worlds 2 bylo oznámeno nejvtipnějším trailerem tohoto roku

Při oznámení hry se můžete pořádně zasmát. The Outer Worlds 2 bylo oznámeno vtipným trailerem, po kterém se vývojáři přiznali, že to jediné, co mají hotové, je název.

Vojtěch Matušinský
The Outer WorldsVideo
Vše, co o něm víme. Canon EOS R3 je na spadnutí!
Helena Vyplelová
BezzrcadlovkyCanon