Amazon začal doručovat balíky do kufru aut. Zatím jen v USA

Amazon začal doručovat balíky do kufru aut. Zatím jen v USA

Loni na podzim se Amazon pochlubil pilotním projektem Key, v rámci kterého začal doručovat balíky za domovní dveře, i když nebyl majitel doma. Poslíčkovi totiž odemkl chytrý zámek. Taktéž od Amazonu. Firma nyní v 37 amerických městech testuje další specialitu služby Amazon Key – doručování do kufru automobilu!

Do pilotního projektu se mohou zapojit předplatitelé služby Amazon Prime, který vlastní vybrané vozy od GM a Volva. Automobily totiž musejí být vybavené softwarem, který poslíčkovi otevře kufr.

Klepněte pro větší obrázek
Amazon testuje doručování balíků rovnou do automobilu

Zákazníkovi poté dorazí na mobil zpráva, že byl balíček doručen do jeho vozu. Najde jej buď přímo v kufru, anebo někde uvnitř třeba na zadním sedadle. Těžko říci, jestli by takový nápad mohl fungovat u nás (a přirozeně v noha dalších zemích), protože balík umístěný uvnitř vozu by mohl lákat zloděje.

Doručování balíčků přímo do auta nebo jeho kufru:

Diskuze (10) Další článek: Účinná léčba závislosti na opioidech sice existuje, ale v USA je téměř nedostupná. Proč?

Témata článku: Byznys, USA, Amazon, Automobily, Volvo, Vybraný vůz, Amazon Prime, Auto, Balík, Zadní sedadlo, Automobil, Kufr auta, Poslíček, Kufr, Doručování, Domovní dveře, Key, Americké město, Chytrý zámek, Vůz, Pilotní projekt

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů