Amazon | Umělá inteligence | E-shopy

Amazon udělal aplikaci na rozpoznávání oblečení. Když pozná vyfocený kus, můžete si ho hned objednat

Amazon udělal aplikaci na rozpoznávání oblečení. Když pozná vyfocený kus, můžete si ho hned objednat

Amazon představil během konference re: Mars svou novou službu StyleSnap, která má zákazníkům poskytnout možnost objednat si zboží přesně podle jejich představ. Zahraniční média přirovnávají princip jejího fungování k nástroji Shazam, který na základě nahrávky úryvku písničky pozná interpreta i název skladby.

StyleSnap funguje podobným způsobem – zákazník či zákaznice odešle snímek oblečení a algoritmus na bázi počítačového vidění a umělé inteligence vyhledá v katalogu odpovídající zboží. Pokud nenajde přesně stejný model, doporučí alespoň co nejvíce podobné položky.

Umělá inteligence v praxi

Aplikace pro rozpoznávání oblečení je praktickou ukázkou toho, jak lze využít schopnosti umělé inteligence, aniž by uživatel musel mít, byť jen základní znalosti o principech jejího fungování. Služba je schopna analyzovat nejen fotky, pořízené fotoaparátem telefonu, ale také snímky obrazovky.

Zákazníci Amazonu mají ke službě přístup v mobilní aplikaci, která je k dispozici pro operační systémy iOS i Android. Stačí v pravém horním rohu klepnout na tlačítko s obrázkem fotoaparátu, vybrat možnost „StyleSnap“ a poskytnout obrázek s vytouženým oblečením.

Klepněte pro větší obrázek 
Vyfotit a objednat: nová služba Amazon StyleSnap najde oblečení podle snímku

Služba následně vyhledává v katalogu Amazonu, přičemž při výběru produktů bere v úvahu hned několik faktorů – mimo jiné například cenové rozpětí, značku a zákaznická hodnocení. Různá nastavení ani pozice osoby na obrázku údajně nebudou mít vliv na schopnost nástroje najít podobné oblečení.

Zaměřeno na ženy

Amazon se netají tím, že novou službou míří primárně na ženy, neboť právě ty na jeho platformě nakupují zhruba 80 % prodaného oblečení. Vychází z předpokladu, že zákaznice vybírají zboží primárně podle vizuální stránky a zejména mladší ženy jsou často ovlivňovány sociálními médii.

Ředitel zákaznických služeb Jeff Wilke při prezentaci zdůraznil, jak je pro firmu důležité poskytnout zákazníkům jednoduché řešení, ačkoli na pozadí běží složité technologie. „Jsme velmi inovativní a posedlí zákazníkem a budeme i nadále vytvářet nové zkušenosti pro zákazníky, abychom jim pomohli objevit produkty, které chtějí a milují.“ dodal Wilke v tiskovém prohlášení.

Diskuze (3) Další článek: Samsung poprvé zabudoval do monitoru G-Sync. Herní novinka zvládne až 240 Hz

Témata článku: Amazon, Android, Mobilní aplikace, Umělá inteligence, Mars, E-shopy, Obrázek, Aplikace, Horní roh, Zákazníci, Oblečení, Nová služba, Rozpoznávání, Inteligence


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11