Budoucnost | Doprava | Roboti

Amazon testuje flotilu robotů, kteří budou doručovat balíčky až ke dveřím

Největší internetový obchod Amazon řeší kromě prodeje zboží také jeho přepravu k zákazníkům. Už déle než dva roky plánuje doručování pomocí dronů, nicméně ve hře jsou i další možnosti. Amazon Scout se drží při zemi – jde totiž o šestikolového doručovacího robota.

Nově spuštěnou službu oznámil Amazon ve středu 23. ledna s tím, že roboti budou mít za úkol doručování na „poslední míli“ – tedy až ke dveřím příjemce. Balíček je bezpečně uložen v těle stroje, který se pohybuje autonomně po ulicích města.

Testovat se bude šest robotů

Do testovacího provozu v okrese Snohomish County, nacházejícím se v americkém státě Washington, bylo nasazeno šest robotů. Balíčky budou rozvážet každý týden od pondělí do pátku za denního světla a v úvodní fázi je bude doprovázet člověk. Později mají, pochopitelně, fungovat bez lidského dohledu.

Z pohledu zákazníka se nic nemění – obyvatelé v oblasti Snohomish County si budou objednávat balíčky z Amazonu stejně jako dosud. Následně jim budou dodány buď některou z partnerských kurýrních služeb, nebo robotem Amazon Scout. Není však jasné, jak Scout ověřuje totožnost zákazníka, aby se ujistil, že prostor s balíčkem otevře pouze příjemci.

Roboty Amazon Scout pohání elektřina a jejich vývoj zajistila vlastní výzkumná laboratoř Amazonu v Seattlu. Stroj by se měl bez problémů vyhýbat statickým překážkám i pohybujícím se lidem a zvířatům.

Ovládnou roboti svět?

Amazon není ani zdaleka jedinou firmou, která testuje samostatně fungující roboty v roli doručovatelů. Prakticky po celém světě se testují podobná řešení, která zákazníkům vozí jejich objednávky od balíčků až po jídlo z restaurace.

V tuto chvíli není jisté, jak rychle Amazon rozjede svou flotilu robotických doručovatelů v plném počtu. Soudě dle rychlosti, s jakou obchodní gigant zavedl roboty do svých skladišť, by to nemuselo trvat příliš dlouho.

Autonomní doručovací roboti jsou nesporně zajímavou vyhlídkou do budoucnosti. Server TechSpot se však pozastavuje na jednou zdánlivou maličkostí: co se stane, když příjemce není doma, aby vyzvedl balíček z vozítka? Roboti totiž nemají ruku ani žádný jiný mechanismus, který by jim umožnil zanechat balíček u dveří.

Diskuze (4) Další článek: Instagram se snaží vyvrátit fámy: Ne, dosah příspěvků nelimitujeme

Témata článku: Budoucnost, Doprava, Amazon, Roboti, Autonomní vůz, Obchodní gigant, Poslední míle, Zdánlivá maličkost, Zákazníci, Doručování, Úvodní fáze, Plný počet, Doručovatel, Robot, Lidský dohled, Flotila, Dveře, Podobné řešení, Washington, Server techspot, Spuštěná služba, Denní světlo, Americký stát, Příjemce, Seattle, Drony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 33


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk