Amazon | Policie

Amazon rozdával policistům kamery výměnou za doporučení produktů

Představte si typickou influencerku z Instagramu, která dostane darem od značky kabelku a ona ji pak svým sledujícím vychválí do nebes. Něco podobného se mělo odehrát v Los Angeles, jen těmito infleuncery byli policisté a produktem byly kamery od výrobce domácích bezpečnostních zařízení Ring, jenž patří Amazonu.

Jak popisuje deník Los Angeles Times, firma policistům rozdala minimálně 100 kamer výměnou za to, že je strážníci budou doporučovat. Navíc tím vznikla monitorovací síť, skrze kterou bylo jednodušší získávat video záznamy.

Ambasadorský program pro policisty se jmenoval Pillar a firma jej podle svých ukončila v roce 2019. Zároveň zmínila, že tyto praktiky nereprezentují Ring v jeho dnešní podobě. Losangeleská policie se podle zahraničních médií odmítla vyjádřit, ovšem interní vyšetřování orgánu ukázalo, že rozdáváním kamer policistům nedošlo k porušení interních nařízení.

Záležitost je třeba zasadit do kontextu. Amazon koupil Ring v roce 2018, přičemž největším hitem společnosti se stal chytrý domovní zvonek. Ten je vybaven kamerou, připojen do cloudu a původní myšlenka byla, jak byly zvonky propagovány, že dokážou snížit pouliční kriminalitu.

Jenže postupně se začaly množit zprávy, že kybernetické zabezpečení systému není příliš vysoké, jsou zaznamenány případy, kdy hackeři přes kamery špehovali celé rodiny, dokonce i zaměstnavatelé své podřízené. Také se ukázalo, že Amazon poskytoval policii záznamy z kamer i bez soudního příkazu. Přitom podle vyšetřování serveru NBC News z loňského února stejně videa k odhalení mnoha zločinů nepřispěla, maximálně drobných nenásilných činů.

Ring tedy nemá zrovna nejlepší pověst a zprávy o influencerském programu s policisty tomu zvlášť nepřispívají. Nicméně i tak to vypadá, že se firmě na poli spolupráce s bezpečnostními složkami daří. Podle zprávy Financial Times společnost jen loni navázala spolupráci s více než 2000 policejními a hasičskými oddělení a bylo požádáno o záznamy ze zhruba 22 tisíc incidentů.

Mezi nimi byla i videa z protestů proti rasismu a policejní brutalitě během loňského léta. Policie tak podle svých slov chtěla identifikovat výtržníky, kteří ničili majetek. Před několika dny každopádně došlo ke zpřísnění podmínek, jak jednotlivé subjekty mohou o záznamy žádat.

Nová kamera Ring Floodlight:

Diskuze (3) Další článek: Dvě organizace chtějí konec otravných sušenkových dialogů. Na souhlas s cookies by se ptal přímo prohlížeč

Témata článku: Amazon, Instagram, Chytrá domácnost, Kamera, Policie, Policista, Pillar, Doporučení, Produkt, Výměna, Financial Times, Los Angeles, Záznam, Los Angeles times, RingAž Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

Až Google dokončí tuto umělou inteligenci, lidstvo ztratí kontrolu nad návrhem čipů

** Každý procesor se skládá z logických hradel ** Dnes jich jsou miliony a jejich skládání zabere roky ** Google buduje technologii, která to dokáže za pár hodin

Jakub Čížek
ProcesoryUmělá inteligenceGoogle
Tohle bude velké. Microsoft za tři týdny ukáže novou verzi Windows
Lukáš Václavík
Windows 10Operační systémyMicrosoft
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Apple zahájil WWDC. Na keynote ukázal haldu novinek
Filip KůželMartin Miksa
Apple keynoteWWDC
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft