Amazon | Policie

Amazon rozdával policistům kamery výměnou za doporučení produktů

Představte si typickou influencerku z Instagramu, která dostane darem od značky kabelku a ona ji pak svým sledujícím vychválí do nebes. Něco podobného se mělo odehrát v Los Angeles, jen těmito infleuncery byli policisté a produktem byly kamery od výrobce domácích bezpečnostních zařízení Ring, jenž patří Amazonu.

Jak popisuje deník Los Angeles Times, firma policistům rozdala minimálně 100 kamer výměnou za to, že je strážníci budou doporučovat. Navíc tím vznikla monitorovací síť, skrze kterou bylo jednodušší získávat video záznamy.

Ambasadorský program pro policisty se jmenoval Pillar a firma jej podle svých ukončila v roce 2019. Zároveň zmínila, že tyto praktiky nereprezentují Ring v jeho dnešní podobě. Losangeleská policie se podle zahraničních médií odmítla vyjádřit, ovšem interní vyšetřování orgánu ukázalo, že rozdáváním kamer policistům nedošlo k porušení interních nařízení.

Záležitost je třeba zasadit do kontextu. Amazon koupil Ring v roce 2018, přičemž největším hitem společnosti se stal chytrý domovní zvonek. Ten je vybaven kamerou, připojen do cloudu a původní myšlenka byla, jak byly zvonky propagovány, že dokážou snížit pouliční kriminalitu.

Jenže postupně se začaly množit zprávy, že kybernetické zabezpečení systému není příliš vysoké, jsou zaznamenány případy, kdy hackeři přes kamery špehovali celé rodiny, dokonce i zaměstnavatelé své podřízené. Také se ukázalo, že Amazon poskytoval policii záznamy z kamer i bez soudního příkazu. Přitom podle vyšetřování serveru NBC News z loňského února stejně videa k odhalení mnoha zločinů nepřispěla, maximálně drobných nenásilných činů.

Ring tedy nemá zrovna nejlepší pověst a zprávy o influencerském programu s policisty tomu zvlášť nepřispívají. Nicméně i tak to vypadá, že se firmě na poli spolupráce s bezpečnostními složkami daří. Podle zprávy Financial Times společnost jen loni navázala spolupráci s více než 2000 policejními a hasičskými oddělení a bylo požádáno o záznamy ze zhruba 22 tisíc incidentů.

Mezi nimi byla i videa z protestů proti rasismu a policejní brutalitě během loňského léta. Policie tak podle svých slov chtěla identifikovat výtržníky, kteří ničili majetek. Před několika dny každopádně došlo ke zpřísnění podmínek, jak jednotlivé subjekty mohou o záznamy žádat.

Nová kamera Ring Floodlight:

Diskuze (3) Další článek: Dvě organizace chtějí konec otravných sušenkových dialogů. Na souhlas s cookies by se ptal přímo prohlížeč

Témata článku: Instagram, Amazon, Chytrá domácnost, Kamera, Policie, zvonek, Los Angeles times, Kam, Doporučení, Záznam, Ring, Pillar, Los Angeles, Produkt, Video záznam, Policista, Čich, Výměna, Financial Times, Digitální kamery na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Který soused má optiku a jaké připojení je dostupné u vás? To prozradí nová mapa
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetuInternet
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru