Amazon | Spánek

Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru

Foto: Pixabay.com
Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru | Foto: Pixabay.com

Na novém zařízení určeném pro lidi, kteří mají problémy se spánkem, pracuje Amazon. Půjde o krabičku, která bude monitorovat podřimování pro případ, že trpíte spánkovou apnoe. V jádru celé vychytávky má být radar, informuje server Business Insider (BI). Chybět samozřejmě nebude ani hlasová asistentka Alexa.

Krabička, velká zhruba asi jako dlaň ruky, je určena k umístění na noční stolek. Radarem bude měřit vaše dýchání, protože právě z něj lze odhadnout, zda trpíte spánkovou apnoe. Tento název označuje nepříjemnou poruchu, při které plíce během spánku zažívají opakované kolapsy, kvůli kterým se postižená osoba pořádně nevyspí. 

Porucha je nejen velmi nepříjemná, ale i potenciálně nebezpečná. Trpí jí mezi 5-10 procenty dospělé populace, často o tom lidé ani neví. Přitom dramaticky snižuje kvalitu života. Včasná diagnostika je základ, a právě s tou má pomoci chystané zařízení od Amazonu. 

Projekt zatím existuje pod pracovním označením Brahms po stejnojmenném německém skladateli, který spánkovou apnoe trpěl. Krabička by měla být schopna se připojit k dalším zařízením s Alexou. Cílem Amazonu je propojit všechny jeho analytické AI systémy a vytvořit jeden velký, který bude schopný rozpoznávat širokou škálu spánkových poruch, nejen tuto. 

Společnost plány odmítla komentovat, její pozvolný vstup do zdravotní/sportovní sféry je však viditelný. Loni představila chytrý náramek Halo, v některých regionech také spustila předplatitelskou službu Amazon Pharmacy. Zaměstnancům navíc od roku 2019 nabízí telemedicínské služby, které se snaží prodat i třetím stranám. 

V oblasti monitorování spánku se ovšem Amazon musí připravit na silnou konkurenci. Apple do ní investoval před třemi lety, své vlastní trackovací produkty mají nebo chystají také Samsung či Xiaomi. Ani myšlenka sledování spánku pomocí radaru není nová - Nintendo ji zkoumalo již v roce 2014. Žádné takové zařízení ale nakonec nepředstavilo kvůli obavám, že nebude komerčně úspěšné. 

Diskuze (3) Další článek: REX – obojek pro psy s GPS lokátorem

Témata článku: Apple, Samsung, Amazon, Xiaomi, Alexa, Nintendo, Spánek, Radar, Krabička, Kter, Porucha, Zařízení, Spánková apnoe, Business insider, Brahms, Spáč, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Víte, s čím vším souhlasíte při používání Androidu? Zjistili jsme to za vás

Víte, s čím vším souhlasíte při používání Androidu? Zjistili jsme to za vás

** Android dnes používá každý druhý mobilní uživatel ** Víte, s čím při jejich používání vlastně souhlasíte? ** Varování: Některé pasáže uživatelských podmínek jsou jen pro otrlé...

Martin Chroust
SoukromíAndroid
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

Děti mají novou brigádu. Tvoří malware a prodávají ukradená data

**Avast odhalil skupiny na Discordu, kde si děti kupují nástroje na tvorbu malwaru. **Nástroje jsou levné a produkce malwaru snadná. **Děti ohrožují ostatní i sebe. Potřebují vedení rodičů.

Petr Urban
DětiMalwareBezpečnost