Amazon | Spánek

Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru

Foto: Pixabay.com
Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru | Foto: Pixabay.com

Na novém zařízení určeném pro lidi, kteří mají problémy se spánkem, pracuje Amazon. Půjde o krabičku, která bude monitorovat podřimování pro případ, že trpíte spánkovou apnoe. V jádru celé vychytávky má být radar, informuje server Business Insider (BI). Chybět samozřejmě nebude ani hlasová asistentka Alexa.

Krabička, velká zhruba asi jako dlaň ruky, je určena k umístění na noční stolek. Radarem bude měřit vaše dýchání, protože právě z něj lze odhadnout, zda trpíte spánkovou apnoe. Tento název označuje nepříjemnou poruchu, při které plíce během spánku zažívají opakované kolapsy, kvůli kterým se postižená osoba pořádně nevyspí. 

Porucha je nejen velmi nepříjemná, ale i potenciálně nebezpečná. Trpí jí mezi 5-10 procenty dospělé populace, často o tom lidé ani neví. Přitom dramaticky snižuje kvalitu života. Včasná diagnostika je základ, a právě s tou má pomoci chystané zařízení od Amazonu. 

Projekt zatím existuje pod pracovním označením Brahms po stejnojmenném německém skladateli, který spánkovou apnoe trpěl. Krabička by měla být schopna se připojit k dalším zařízením s Alexou. Cílem Amazonu je propojit všechny jeho analytické AI systémy a vytvořit jeden velký, který bude schopný rozpoznávat širokou škálu spánkových poruch, nejen tuto. 

Společnost plány odmítla komentovat, její pozvolný vstup do zdravotní/sportovní sféry je však viditelný. Loni představila chytrý náramek Halo, v některých regionech také spustila předplatitelskou službu Amazon Pharmacy. Zaměstnancům navíc od roku 2019 nabízí telemedicínské služby, které se snaží prodat i třetím stranám. 

V oblasti monitorování spánku se ovšem Amazon musí připravit na silnou konkurenci. Apple do ní investoval před třemi lety, své vlastní trackovací produkty mají nebo chystají také Samsung či Xiaomi. Ani myšlenka sledování spánku pomocí radaru není nová - Nintendo ji zkoumalo již v roce 2014. Žádné takové zařízení ale nakonec nepředstavilo kvůli obavám, že nebude komerčně úspěšné. 

Diskuze (2) Další článek: REX – obojek pro psy s GPS lokátorem

Témata článku: Apple, Amazon, Samsung, Xiaomi, Spánek, Alexa, Nintendo, Krabička, Radar, Brahms, Spáč, Spánková apnoe, Zařízení, Business insider, Porucha


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 43

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5