Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru

Foto: Pixabay.com
Amazon pracuje na spánkovém zařízení, které bude spáče skenovat pomocí radaru | Foto: Pixabay.com

Na novém zařízení určeném pro lidi, kteří mají problémy se spánkem, pracuje Amazon. Půjde o krabičku, která bude monitorovat podřimování pro případ, že trpíte spánkovou apnoe. V jádru celé vychytávky má být radar, informuje server Business Insider (BI). Chybět samozřejmě nebude ani hlasová asistentka Alexa.

Krabička, velká zhruba asi jako dlaň ruky, je určena k umístění na noční stolek. Radarem bude měřit vaše dýchání, protože právě z něj lze odhadnout, zda trpíte spánkovou apnoe. Tento název označuje nepříjemnou poruchu, při které plíce během spánku zažívají opakované kolapsy, kvůli kterým se postižená osoba pořádně nevyspí. 

Porucha je nejen velmi nepříjemná, ale i potenciálně nebezpečná. Trpí jí mezi 5-10 procenty dospělé populace, často o tom lidé ani neví. Přitom dramaticky snižuje kvalitu života. Včasná diagnostika je základ, a právě s tou má pomoci chystané zařízení od Amazonu. 

Projekt zatím existuje pod pracovním označením Brahms po stejnojmenném německém skladateli, který spánkovou apnoe trpěl. Krabička by měla být schopna se připojit k dalším zařízením s Alexou. Cílem Amazonu je propojit všechny jeho analytické AI systémy a vytvořit jeden velký, který bude schopný rozpoznávat širokou škálu spánkových poruch, nejen tuto. 

Společnost plány odmítla komentovat, její pozvolný vstup do zdravotní/sportovní sféry je však viditelný. Loni představila chytrý náramek Halo, v některých regionech také spustila předplatitelskou službu Amazon Pharmacy. Zaměstnancům navíc od roku 2019 nabízí telemedicínské služby, které se snaží prodat i třetím stranám. 

V oblasti monitorování spánku se ovšem Amazon musí připravit na silnou konkurenci. Apple do ní investoval před třemi lety, své vlastní trackovací produkty mají nebo chystají také Samsung či Xiaomi. Ani myšlenka sledování spánku pomocí radaru není nová - Nintendo ji zkoumalo již v roce 2014. Žádné takové zařízení ale nakonec nepředstavilo kvůli obavám, že nebude komerčně úspěšné. 

Diskuze (2) Další článek: REX – obojek pro psy s GPS lokátorem

Témata článku: Apple, Amazon, Samsung, Alexa, Nintendo, Spánek, Xiaomi, Spáč, Krabička, Zařízení, Spánková apnoe, Radar, Brahms, Porucha, Business insider


Určitě si přečtěte

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 119

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty