Programování | Amazon

Amazon CodeWhisperer dopíše kód v Pythonu, Javě a Javascriptu. Podobně jako Copilot používá neuronovou síť

Amazon na konferenci re:MARS představil svého AI pomocníka pro vývojáře na platformě AWS. Jmenuje se CodeWhisperer, k dispozici je na pozvánku a dokáže doplňovat komplexní programový kód podobně jako třeba konkurenční Copilot od GitHubu.

CodeWhisperer je součástí SDK nástrojů pro vývojáře na platformě AWS. Ty jsou k dispozici hned pro několik vývojářských prostředí jako Cloud9, JetBrains nebo třeba Visual Studio Code.

Z toho tedy také plyne, že je CodeWhisperer určený primárně právě pro předplatitele AWS, na jehož produkty se bude v našeptávání více zaměřovat. Copilot je naopak generický doplňovač bez konkrétní specalizace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Amazon CodeWhisperer a AI našeptávání v Pythonu, Javě a Javascriptu

CodeWhisperer je ve zkušebním režimu zdarma, lze ale očekávat, že jej později Amazon zpoplatní. Stejným směrem jde ostatně právě i Copilot. Aktuálně končí jeho roční bezplatný provoz a uživatelům se už zobrazují nabídky předplatného, pokud chtějí pokračovat i nadále.

Váš názor Další článek: Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač. Narodil se před 110 lety

Témata článku: Mars, Programování, Amazon, Python, Neuronová síť, GitHub, Copilot, Kód, AWS, Java a JavaScript, JetBrains, Visual studio Cod, Cop