Amazon | AirPods

Amazon chce vytvořit konkurenta AirPods, pracuje na sluchátkách s Alexou

Bezdrátová sluchátka AirPods od Applu jsou hitem a zdaleka nejprodávanějšími bezdrátovými „špunty“ do uší na světě. Jejich nová verze je navíc vybavena Siri a má nakročeno pokračovat v úspěšném trendu. Tomu chce zabránit Amazon, který připravuje vlastní bezdrátová sluchátka vybavená hlasovou asistentkou.

Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg, podle které Amazon připravuje přímo konkurenta AirPods. Sluchátka mají být velmi podobná, a to jak designem, tak funkčností. Amazon se jen snaží přijít s lepším zvukem, což není nereálné, protože obě dvě verze AirPods byly kritizovány kvůli svému zvuku.

Sluchátka by měla umět reagovat na klasický povel „Alexa“, čímž se asistentka aktivuje. Měla by také umět reagovat na další gesta, kterými bude možné aktivovat hovory nebo přeskakovat písničky. Nabíjení by mělo probíhat přes obal.

Podle Bloombergu pracuje na sluchátkách divize Amazonu nazvaná Lab126. Ta se dostala do novinových titulků loni na jaře, kdy se objevily informace, že vyvíjí domácího robota vybaveného Alexou. Nic podobného ale zatím Amazon nepředstavil a zřejmě ani dlouho nepředstaví, protože pro Lab126 mají být sluchátka aktuálně prioritou.

Kdy přesně by firma měla sluchátka ukázat, není jisté, nabízí se září, kdy obvykle ukazuje své velké hardwarové novinky. Ani o ceně nejsou informace, ale vzhledem k tomu, že Amazon vždy nabízí své věci levněji než Apple, bude nejspíš nižší než u AirPods.

Amazon by nebyl první firmou, která se snaží přijít s konkurentem sluchátek Applu. Google představil Pixel Buds, Samsung má zase Galaxy Buds. Své varianty nabízí i mnohem menší firmy. Co všechna tato sluchátka ale spojuje, je fakt, že žádná se co do popularity nezvládla vyrovnat AirPods - ty jen v posledním kvartálu minulého roku držely podle společnosti Counterpoint Research 60 procent trhu.

Takto například vypadají sluchátka Samsungu Galaxy Buds:

Diskuze (1) Další článek: Bloodhound, který má překonat rychlost 1600 km/h, se k rekordu přece jen rozjede

Témata článku: Google, Apple, Amazon, Samsung, Alexa, AirPods, Sluchátka, Konkurent, Samsung Galaxy Buds, Bloomberg, AirPods od Applu, Pixel Buds, Sluchátko


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu