Amazon | AirPods

Amazon chce vytvořit konkurenta AirPods, pracuje na sluchátkách s Alexou

Bezdrátová sluchátka AirPods od Applu jsou hitem a zdaleka nejprodávanějšími bezdrátovými „špunty“ do uší na světě. Jejich nová verze je navíc vybavena Siri a má nakročeno pokračovat v úspěšném trendu. Tomu chce zabránit Amazon, který připravuje vlastní bezdrátová sluchátka vybavená hlasovou asistentkou.

Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg, podle které Amazon připravuje přímo konkurenta AirPods. Sluchátka mají být velmi podobná, a to jak designem, tak funkčností. Amazon se jen snaží přijít s lepším zvukem, což není nereálné, protože obě dvě verze AirPods byly kritizovány kvůli svému zvuku.

Sluchátka by měla umět reagovat na klasický povel „Alexa“, čímž se asistentka aktivuje. Měla by také umět reagovat na další gesta, kterými bude možné aktivovat hovory nebo přeskakovat písničky. Nabíjení by mělo probíhat přes obal.

Podle Bloombergu pracuje na sluchátkách divize Amazonu nazvaná Lab126. Ta se dostala do novinových titulků loni na jaře, kdy se objevily informace, že vyvíjí domácího robota vybaveného Alexou. Nic podobného ale zatím Amazon nepředstavil a zřejmě ani dlouho nepředstaví, protože pro Lab126 mají být sluchátka aktuálně prioritou.

Kdy přesně by firma měla sluchátka ukázat, není jisté, nabízí se září, kdy obvykle ukazuje své velké hardwarové novinky. Ani o ceně nejsou informace, ale vzhledem k tomu, že Amazon vždy nabízí své věci levněji než Apple, bude nejspíš nižší než u AirPods.

Amazon by nebyl první firmou, která se snaží přijít s konkurentem sluchátek Applu. Google představil Pixel Buds, Samsung má zase Galaxy Buds. Své varianty nabízí i mnohem menší firmy. Co všechna tato sluchátka ale spojuje, je fakt, že žádná se co do popularity nezvládla vyrovnat AirPods - ty jen v posledním kvartálu minulého roku držely podle společnosti Counterpoint Research 60 procent trhu.

Takto například vypadají sluchátka Samsungu Galaxy Buds:

Diskuze (1) Další článek: Bloodhound, který má překonat rychlost 1600 km/h, se k rekordu přece jen rozjede

Témata článku: Google, Apple, Amazon, Samsung, Alexa, Sluchátka, AirPods, Pixel Buds, Sluchátko, Bloomberg, Konkurent


Určitě si přečtěte

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

Miliardový večírek končí. Rusko nemůže být z Crew Dragonu nadšené

** USA platí Rusku stamiliony dolarů za dopravu astronautů na ISS ** Dopravu amerických astronautů mají nyní převzít soukromé lodě ** Rusko je vytlačováno ze hry, mohou ho spasit vesmírní turisté

Petr Kubala | 70

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 25

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?