Amazon | Spánek | Amazon Echo

Amazon chce pomocí radaru sledovat spánek uživatelů. Bez hodinek, bez podložky a jiných obstrukcí

Z publikovaných dokumentů americké Federální komise pro komunikace (FCC) plyne, že Amazon chce ke sledování spánku uživatelů svých zařízení využívat radar. Nová funkce by se mohla objevit v příští iteraci chytrého reproduktoru s displejem Amazon Echo Show.

V podání z 22. června objevila agentura Bloomberg žádost o povolení uvádět na trh zařízení využívající radar. Víceméně stejný požadavek vznesl v minulosti Google, když vytvořil Nest Hub a Pixel 4 s technologií Soli. Senzor má zachycovat pohyb ve třech rozměrech a umožňovat uživateli ovládat funkce zařízení pomocí jednoduchých gest a pohybů.

Sledování spánku radarem

Jednou z funkcí má být bezkontaktní sledování spánku s vysokou mírou přesnosti. Majitelé těchto zařízení by tak nemuseli nosit náramek, hodinky, ani umísťovat do postele žádné další prvky. Takto vybavená zařízení by dle Amazonu mohla pomáhat při „řízení spánkové hygieny“.

V pátek 9. července FCC udělila povolení používat radar ke sledování spánkových návyků spotřebitelů a snímání pohybu, platí pro USA. „Použití radarových senzorů pro sledování spánku by mohlo zlepšit povědomí o spánkové hygieně a jejím řízení, což by mělo přinést významné zdravotní výhody pro mnoho Američanů,“ slibuje Amazon.

Agentura Bloomberg požádala Amazon o upřesnění, nedočkala se reakce. Z podání vyplývá pouze to, že se nemá jednat o mobilní zařízení – implementace by mohla být podobná tomu, jak Google používá svůj senzor Soli v druhé generaci Nest Hubu.

Amazon a sledování zdraví

Dosud nejvýznamnějším krokem Amazonu v oblasti zdravotnických technologií je náramek Halo, představený ve druhém pololetí loňského roku. Halo je ve své podstatě fitness tracker, který nemá obrazovku, ale nabízí všechny obvyklé funkce.

Náramek poskytuje sledování aktivity, monitorování srdečního tepu a měření délky a kvality spánku. Halo je jedinečný tím, že dokáže sledovat emocionální stav uživatele tak, že poslouchá tón jeho hlasu, a také odhadnout procento tuku v těle tím, že pomocí doprovodné aplikace pořídí trojrozměrný render těla.

Amazon tedy již předvedl svůj jedinečný přístup k fitness trackeru a jistě bude zajímavé sledovat, co přinese spolu s radarem určeným ke sledování spánku a zda dokáže odvést lepší práci než Google Nest Hub. Ten umí ve spolupráci s mikrofony a integrovaným teplotním čidlem sledovat pohyby během spánku a dech.

Diskuze (7) Další článek: Kdo má lepší zrychlení: elektrická Tesla, nebo monopost formule 1 s desetiválcovým motorem?

Témata článku: Google, Amazon, Hodinky, USA, Chytrá domácnost, Spánek, Amazon Echo, Pohyb, Sledování, Reproduktory, Podložka, Google Nest Hub, Bloomberg, Radar, Amazon echo show, Nest Hub, FCC, Obstrukce, Zařízení, UživateléDružice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

Družice Starlink pokryjí celý svět internetem již v srpnu. Připojení bude drahé, ale jen pokud máte jiné možnosti

** Internet ze satelitů Starlink bude globálně dostupný v srpnu ** Oznámil to Elon Musk na veletrhu Mobile World Congress ** K pokrytí celého světa tak dojde minimálně o měsíc dříve

Karel Kilián
StarlinkPřipojení k internetuElon Musk
Kdy dorazí Windows 11 a jak to bude podporou a aktualizacemi Windows 10?
Lukáš Václavík
Windows 11Windows 10Operační systémy
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

Vyzkoušeli jsme CBL-Mariner 1.0. První linuxový operační systém od Microsoftu

** Microsoft zveřejnil svůj první linuxový OS ** Hned jsme ho stáhli z GitHubu a nainstalovali ** Možná ho budete používat, aniž byste to vůbec tušili

Jakub Čížek
MicrosoftLinux
Nakonec opravdu Windows 11. Microsoftu uniklo ISO a na světě jsou první screenshoty
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Co vy na to? Nosíte na ruce chytré hodinky či náramky?
Vladislav Kluska
Co vy na to?HodinkyAnkety