Alza.cz | E-shopy | Black Friday

Alza.cz zkolabovala. Slevová akce přetížila servery

Alza.cz zkolabovala. Slevová akce přetížila servery

Alza.cz se od rána potýkala s výpadky svého webu. Česká e-shopová jednička totiž spustila s výrazným předstihem slevovou akci Black Friday. Od víkendu běžely na webu odpočty, kdy u vybraného zboží začnou platit nové, nižší ceny. To zjevně přilákalo na dnešní ráno více uživatelů, než byl web schopen snést.

Klepněte pro větší obrázek

Black Friday neboli Černý pátek je den plný slev. Této americké tradice (více info zde) se v posledních letech ve velkém chytily i české e-shopy a pořádají nákupní žně plné slev. Alza.cz je v tomto extrémní - ani ne tak výší slev, ale marketingovým využitím. Ačkoli se správně jedná o jeden jediný den v roce, Alza akci bez ohledu na to vyhlašuje několikrát do roka a před skutečným Černým pátkem nyní začíná s vábničkou na slevy s dvoutýdenním předstihem.

Černý pátek v roce 2018 připadá na 23. listopadu. V tento den budou slevy napříč většinou e-shopů v Česku. Řada obchodníků začne již s předstihem, zpravidla týdenním. Ale třeba takový Mall.cz už to rovněž nevydržel a Black Friday rozjel také již nyní. Jeho servery ale zatím drží.

Přes víkend se jinak čínskými e-shopy prohnalo slevové tornádo zvané Singles day – upozorňovali jsme v pátek. Tato asijská obdoba černého pátku nakonec dorazila i k nám a CZC.cz nabízelo slevy. Dá se očekávat, že v příštím roce už si této příležitosti všimne už více e-shopů.

Aktualizováno: Nyní už web Alzy vypadá funkční.

Diskuze (42) Další článek: Špatná kvalita vzduchu byla spojena se symptomy autismu

Témata článku: Web, Alza.cz, E-shopy, Black Friday, Singles' Day, Černý pátek, Asijská obdoba, Vybrané zboží, Jediný den, Český e-shop, Příští rok, E-shop, Předstih, Pátek, Nová cena, Výrazný předstih, Americká tradice, Česká republika, Čínský e-shop, Singles, Slevová akce, Sleva, Tradice


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu