Alza.cz | E-shopy

Alza spouští hromadné nakupování. Když jí najdete zákazníky, ušetříte

Zdroj: Alza
Alza spouští hromadné nakupování. Když jí najdete zákazníky, ušetříte | Zdroj: Alza

Největší český e-shop testuje, jestli jsou Češi a Slováci připraveni na tzv. social shopping. Alza totiž v pilotním provozu spustila novou službu Sdílej a ušetři, díky níž mohou zákazníci ušetřit, pokud seženou další lidi, kteří si produkt koupí společně s nimi.

Produkty zahrnuté do skupinových nákupů jsou na webu jasně označeny piktogramem Sdílej a ušetři a zájemce se do nich může zapojit pomocí speciálního tlačítka přímo v detailu produktu. Poté si stačí vybrat velikost skupiny, výši slevy a své členství ve skupině potvrdit online platbou za produkt (kartou). Tím se zboží pro zákazníka automaticky rezervuje a zároveň se vygeneruje unikátní webová adresa, kterou pak může jako zakladatel skupiny sdílet ve své sociální síti (např. pomocí e-mailu, Facebooku, SMS apod.),“ uvádí Alza.

Ostatní pak musí skrz tuto adresu zaplatit do určitého časového limitu také. Pokud se potřebný počet členů nenaplní, Alza buď vrátí peníze, nebo si budou moci zákazníci zboží koupit bez slevy (tj. budou muset doplatit rozdíl cen). Každý může daný produkt koupit ve více (až třech), ale i tak bude započítán jako jediný člen.

Klepněte pro větší obrázek
Jak se dá v praxi ušetřit

V akci jen malá část katalogu

Do programu Sdílej a ušetři chce Alza zahrnout tisíce produktů, rozhodně ale nepůjde o všechny položky e-shopu. Chytrý mobil takto koupíte pouze jediný, a to lowendový telefon od LG. Televizor je také pouze jeden. V akci jsou ale například hodinky Apple Watch Series 5 (44mm), které standardně stojí 12 490 Kč. Pokud seženete pěti lidí, každý dostane slevu 500 Kč.

Někdy jsou slevy víc než jen symbolické. Elektrický kartáček Oral-B Genius 8000 je za 3999 Kč pro jednoho, ale v pěti bude pro každého sleva 500 Kč a v deseti pak 1000 Kč. Největších slevy se nejspíš dočkáme u digitálních produktů. Kupříkladu předplatné Xbox Game Pass Ultimate za 999 Kč může stát jen 499 Kč, pokud bude nakupujících 15. Výše slev se zkrátka různí, skupiny mohou mít od 3 až do 20 členů.

Social shopping je populární hlavně v Číně, ze známějších e-shopů jej nabízí třeba Banggood. Na západě se chytilo především anonymní skupinové nakupování na „slevomatech“, které při spuštění podmiňovaly levné zájezdy a hrnce tím, že se našla stovka či tisícovka lidí, kteří si zboží také koupili.

Diskuze (62) Další článek: Americká armáda zveřejnila nové informace k videím s UFO

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Byznys, Čína, Alza.cz, E-shopy, Nakupování, E-shop, Výše slev, Zak, Hromadné nakupování, SMS, Apple Watch Series, Slovák, Zákazníci, Produkt, Sleva, Xbox Game Pass UltimateSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Capcom slaví výročí Dragon
Michal Maliarov
Dragon's DogmaCapcomRPG