Koronavirus | Alza.cz

Alza se snaží zařadit do prodeje domácí rychlotest na COVID-19. Obrnila také svoje výdejny

Ověřené testy proti koronaviru mohou provádět jen schválená pracoviště a je to proces, který trvá několik hodin. Existují už i rychlejší a snadnější testy, které fungují na základě detekce protilátek. Ty by se teoreticky mohly dostat do volného prodeje a největší český internetový obchod o to usiluje. 

„Alza.cz také aktivně pracuje na možnosti zpřístupnit zákazníkům produkt pro rychlé otestování na virus v pohodlí domova. V tuto chvíli je test v procesu certifikace IVD se snahou o udělení výjimky pro zrychlené uvedení na trh, které může udělit Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím SZÚ nebo SUKL. Test na bázi detekce protilátek v těle testovaného funguje velmi jednoduše, podobně jako testování diabetu. Jakmile bude tento výrobek chválen pro prodej v ČR, Alza.cz okamžitě spustí systém předobjednávek a zahájí prodej,“ stojí v aktuální tiskové zprávě.

Testy na bázi protilátek už fungují a ve světě se používají, u nás se s jejich nasazením také počítá. Nejprve však poslouží k oficiálnímu nasazení, poté se dá při dostatku zvažovat jejich zařazení do volného prodeje. Testy jsou to na detekci spolehlivé – pokud člověk koronavirus v těle má, je tímto způsobem spolehlivě odhalen. Mají však nízké riziko „falešného poplachu“, kdy může být jako nakažený označen i člověk, který koronavirus v těle nemá. Pravděpodobnost je sice nízká, přesto je v případě pozitivního nálezu vhodné provést ještě standardní test.

Alza se jinak proti šířené nákazy vybavila i na výdejních místech, kde jsou opatření proti šíření kapénkové infekce a pracovníci pracují v rouškách. 

Koronavirus online

Diskuze (35) Další článek: Pojďte prodávat přes nás, radí Mall.cz kamenným obchodníkům v karanténě

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Tělo, Alza.cz, Prodejna, Prodej, Dóm, Státní zdravotní ústav, Česká republika, DOM, Domácí, Test, Volný prodej, Detekce, ProtilátkyBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály