Grafický editor | Affinity

Alternativy k Photoshopu a Illustratoru jsou rychlejší než kdy dřív. Affinity výrazně optimalizovalo

Levná alternativa za grafické a publikační nástroje od Adobe dorazila v nové verzi 1.10. Britské vývojářské studio Serif právě vydalo aktualizované aplikace Affinity Photo, Designer a Publisher pro Windows, macOS a iPadOS slibující dosud nejvyšší výkonnostní skok.

Tvůrci mluví o velkých úpravách celé architektury a v některých případech kompletním přepsání funkcí. Rozdíl podle všeho ale pocítí hlavně ti, kteří pracují s opravdu velkými dokumenty.

Affinity Publisher má okamžitě načítat a rychle upravovat rozsáhlé projekty s tisícovkami stránek a několika gigabajty vložených obrázků. Affinity Designer zase zrychlil práci se stovkami tisíc objektů, renderování vektorových obrázků je až desetkrát rychlejší než ve verzi 1.9. Affinity Photo má být rovněž svižnější při prolínání vrstev, aplikaci nedestruktivních filtrů nebo úpravě souborů o stovkách bitmapových či vektorových vrstev.

Kdo už nástroje koupené má, může si stáhnout nové verze z webu nebo příslušných systémových obchodů/repozitářů. Kdo pořízení teprve zvažuje, ten může zdarma otestovat 30denní zkušební verze. Aplikace pro Windows a macOS stojí 1290 Kč (každá zvlášť), pro iPad jsou za 499 Kč. Dost často ale bývají v akci za polovic.

Diskuze (20) Další článek: Windows 11: Microsoft Store se teď sice může naplnit aplikacemi, ale má to jednu podstatnou vadu

Témata článku: Software, Windows, macOS, iPad, Adobe, Grafický editor, Affinity, Publisher, Alternativa, Affinity photo, Aplikace, Illustrator, Designer, Verze, Photoshop