Servery | vodní chlazení | Datacentra

Alphacool začal nabízet vodní chlazení pro serverové platformy

Alphacool je známý výrobce chladičů pro oblast běžných počítačů, nyní však představil nový systém vodního chlazení, který je určeny pro servery v racku.

V případě serverů není nutné řešit hlavní problém vzduchových chladičů – vysoký hluk, který je způsobený vysokými otáčkami obvykle menších ventilátorů. Tyto ventilátory často prohání vzduch v rámci celého tenkého šasi, které obsahuje třeba i více procesorů a grafických výpočetních karet.

Moderní čipy jsou ale stále náchylnější na teplotu, protože to začíná přímo ovlivňovat jejich výkon v turbo režimu. Jakmile jsou zkrátka teploty příliš vysoké, frekvence se nedostanou na udávanou hodnotu výrobce. Efektivita chlazení samotného čipu je tak stále důležitější.

Alphacool proto začal nabízet čtyři různé verze vodního chlazení (pro velikosti 1U, 2U, 3U, 4U), které jsou schopné uchladit výkon 490 W, 880 W, 1 600 nebo 2 400 W. Zatímco nejvyšší verze je určena pouze pro sockety AMD TR4/sTRX4/SP3 a Intel 3647, ostatní varianty lze nainstalovat na všechny sockety od AMD i Intelu.

Součástí výbavy je kompletní řešení s radiátorem, pumpou a ventilátory s odpovídající velikostí. Ceny začínají na přibližně 7 500 korun.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft dostal nápad: Roztrhne Surface Neo a udělá tablet se dvěma samostatnými displeji

Témata článku: Hardware, AMD, Procesory, Intel, Servery, vodní chlazení, Datacentra, Ventilátor, Čip, Chlazení, Radiátor, Chladič, Platforma, Hluk, Počítač


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 163


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize