Servery | Datacentra | vodní chlazení

Alphacool začal nabízet vodní chlazení pro serverové platformy

Alphacool je známý výrobce chladičů pro oblast běžných počítačů, nyní však představil nový systém vodního chlazení, který je určeny pro servery v racku.

V případě serverů není nutné řešit hlavní problém vzduchových chladičů – vysoký hluk, který je způsobený vysokými otáčkami obvykle menších ventilátorů. Tyto ventilátory často prohání vzduch v rámci celého tenkého šasi, které obsahuje třeba i více procesorů a grafických výpočetních karet.

Moderní čipy jsou ale stále náchylnější na teplotu, protože to začíná přímo ovlivňovat jejich výkon v turbo režimu. Jakmile jsou zkrátka teploty příliš vysoké, frekvence se nedostanou na udávanou hodnotu výrobce. Efektivita chlazení samotného čipu je tak stále důležitější.

Alphacool proto začal nabízet čtyři různé verze vodního chlazení (pro velikosti 1U, 2U, 3U, 4U), které jsou schopné uchladit výkon 490 W, 880 W, 1 600 nebo 2 400 W. Zatímco nejvyšší verze je určena pouze pro sockety AMD TR4/sTRX4/SP3 a Intel 3647, ostatní varianty lze nainstalovat na všechny sockety od AMD i Intelu.

Součástí výbavy je kompletní řešení s radiátorem, pumpou a ventilátory s odpovídající velikostí. Ceny začínají na přibližně 7 500 korun.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft dostal nápad: Roztrhne Surface Neo a udělá tablet se dvěma samostatnými displeji

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Procesory, Servery, Datacentra, vodní chlazení, Radiátor, Hluk, Chlazení, Počítač, Platforma, Chladič, Čip, VentilátorJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy