Google | Instant Messaging | Google Allo a Duo

Allo a Duo stále existují. Google obě aplikace pravidelně aktualizuje

Allo od Googlu je relativně nový kecálek, který měl společně s aplikací Duo nahradit pomalu zastarávající Hangouts. Výměna zatím ale nestala a pokud se aktivně o aplikaci nezajímáte, mohlo by se zdát že na ni zapomněl i samotný Google. To ale není pravda, pravidelně je totiž aktualizuje a přináší nové funkce.

Často se jedná o drobnosti, na rozdíl ale třeba od Facebook Messengeru se týkají přímo chatu a ne třeba hraní a streamování her, které je mimo primární zaměření aplikace. Krom nových samolepek a podpory EmojiCompat library, která zajišťuje že na každém telefonu i se starší verzí zobrazíte všechny emoji korektně, přibyla možnost zasílání souborů, lepší možnosti úprav zasílaných fotografií apod.

Google také započal více integrovat Allo a Duo dohromady – z testové konverzace snadno vytočíte hovor a naopak, z Dua si můžete rovnou otevřít zprávy. Sice stále musíte mít nainstalovány dvě aplikace, oproti Hangouts, kde je vše v jedné, už to ale není tolik na obtíž.

Zpočátku například chyběla i jakákoliv forma webové verze, tu však Google přinesl letos v létě. A i když bohužel funguje na stejném principu, jako konkurenční (a značně oblíbenější) WhatsApp, kdy je zapotřebí mít neustále připojený mobilní telefon k internetu, jedná se o poměrně spolehlivého pomocníka.

Pro Allo existuje i neoficiální desktopová aplikace Allo for Desktop.

Největším tahákem ale každopádně zůstává Google Assistent, který, ač reaguje na pokyny pouze v angličtině, můžete využít i v české konverzaci a je užitečný častěji, než by se na první pohled mohlo zdát. Je totiž mnohem jednodušší např. při vybírání, kam jít na oběd, zaslat dotaz asistentovi, kdy odpověď vidí oba diskutující, než chodit do vyhledávače a složitě zasílat a kopírovat výsledky. Pomůže i pokud chcete odkázat třeba na konkrétní film, místo a nechce se vám ručně hledat odkaz.

Jak to vypadá do budoucna?

Web Android Police pravidelně prozkoumává nově vydané verze aplikace a vypadá to, že Google vývoj obou komunikátorů nezastavuje a chystá velké novinky i spoustu drobností. Tou největší bude propojení s Google účtem, kdy pro zahájení komunikace již nebude třeba znát telefonní číslo druhé osoby, ale třeba jen jméno či e-mail. Teoreticky by to také mohlo znamenat, že se aplikace zbaví závislosti na smartphonu a stanou se přímou náhradou Hangouts.

Allo i Duo můžete stahovat jak pro Android, tak iOS z oficiálních stránek.

Autor se bez mučení přiznává, že patří mezi oněch deset uživatelů, kteří Allo používají na denní bázi.

Diskuze (16) Další článek: Na Měsíci leží 400 milionů od Googlu. Do dubna si je nikdo nevyzvedne

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,