AllAdvantage se daří

Společnost, která vdechla život nové formě internetové reklamy – placení za prosurfovaný čas (a shlédnuté bannery), je na tom viditelně dobře.
Vskutku, AllAdvantage (AA) přišla s něčím novým a v zásadě velmi revolučním. Do té doby si inzerenti předpláceli reklamu výhradně na serverech, a kdo na server zavítal, ten ji mohl shlédnout. Naproti tomu AA nabízí inzerentům možnost posílat reklamu přímo do browseru všech surfařů bez rozdílu, jaké weby navštěvují.

Zde by teoreticky mohl být zádrhel celého projektu, ne každý navštěvuje všechny weby, většinou si vybíráme podle našich zájmů, tudíž reklamou na určitém serveru se inzerent může trefit přesně do vkusu jeho čtenářů a tím efektivnost reklamy zmnohonásobit.

To lze řešit (taktéž teoreticky, protože v praxi se nic takového neděje) předložením dotazníku, který by bylo nutné vyplnit při registraci do systému AA. Získané údaje o vašich zájmech a koníčcích by později byly využity pro cílenou reklamu. Tím by se tento systém mohl stát nejefektivnější reklamou vůbec. Zatím jsou bannery rozesílány všem členům systému bez rozdílu, ale jak již bylo uvedeno na začátku – AllAdvantage se i tak daří velmi dobře.

Podle informací, které AA uvádí, bylo za červenec rozesláno přes 250 000 dolarů, což při celkovém počtu přes dva miliony členů není nijak závratné a ohromující číslo. Na druhou stranu, počet členů kteří mají nárok na vyplacení peněz (zatím pouze občané Spojených států, od konce srpna přibude Kanada a Velká Británie) bude o nějaké to procento nižší.

Ve zprávě rozeslané členům zapojeným do systému se AA dále chlubí počtem zaměstnanců (110) a tím, že sídlo v Sillicon Valley nestačí, tudíž bylo nutno otevřít filiálku v New Yorku a na podzim se plánují další tři obchodní zastoupení v Chicagu, Los Angeles a Dallasu.

AllAdvantage je jedna z mnoha firem, které letí prudce nahoru díky revolučnímu nápadu v prostředí Internetu. Důkazem úspěšnosti této koncepce je i fakt, že za nedlouho se objevily další společnosti, které prodávají reklamu stejným způsobem, některé dávají možnost vydělávat všem registrovaným členům, tedy nejen občanům Spojených států.

Váš názor Další článek: Iomega představuje nástupce ZIPu, má jím být přepisovatelný CD-ROM

Témata článku: , , , , , , , , ,