Počítače | Testy | Články z Computeru

All-in-one do 22 000 Kč: Počítač „vše v jednom“ může být dobrý základ pro domácnost, ukázal velký test

Počítač nemusí být objemná krabice, do které vede spousta kabelů, nebo malý notebook, u kterého se musíte hrbit. Pro nenáročné použití je ideálním řešením do domácnosti či kanceláře all-in-one počítač.

All-in-one počítače neboli počítače se zabudovaným monitorem, reproduktory a dalšími komponentami ušly od svého vzniku velký kus cesty. Bývaly hlučné, objemné, pomalé a drahé. To už dnes neplatí, přesto u nich není vývoj tak překotný jako u notebooků a výrobci je neaktualizují tak často. Na trhu je ovšem dostatek modelů na to, aby si vybral téměř každý. Otestovali jsme 6 počítačů typu „vše v jednom“ s cenou do 22 tisíc.

Podrobné výsledky srovnávacího testu přineseme ještě dnes v následujícím Premium článku, nyní se můžete podívat na základní tabulku výsledků a přečíst si o nabytých poznatcích během testování. 

Stačí jen vybalit

V porovnání s klasickými sestavami sice vycházejí dráže, jdou hůře inovovat či rozšiřovat a často mají i starší komponenty, na druhou stranu ušetří spoustu prostoru a jsou elegantním, jednoduchým řešením, které stačí vybalit z krabice, připojit do elektrické sítě a začít používat.

Oproti notebookům zase nabídnou větší i výše posazený displej a mají robustnější chlazení i větší reproduktory. Přijdete však o mobilitu (což může být u počítače do dětského pokoje i výhoda) a baterii, která u notebooků funguje zároveň jako záložní zdroj energie.

Největší uplatnění nacházejí all-in-one počítače nejen v obýváku či dětském pokoji, ale i ve firmách – třeba na recepci či přímo v kanceláři.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Apple, Počítače, Testy, Intel, AMD, Lenovo, SSD, Ryzen, Dell, Acer, Články z Computeru, Radeon Vega, Sky diver, Ica Lake, Zak, Cloud Gate, Renoir, Comet Lake, WinRAR, Úhlopříčka, Disk, Lake, Celeron, Word, Full HD

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu