AliExpress | E-shopy

AliExpress vyráží do boje s Amazonem, dá prostor obchodníkům i mimo Čínu

AliExpress, jedno z největších internetových tržišť na světě vlastněné čínským technologickým gigantem Alibaba, se rozhodlo otevřít své dveře obchodníkům i z jiných zemí než jen Číny. Nově na platformě budou moci prodávat i drobní a středně velcí podnikatelé z Ruska, Itálie, Španělska a Turecka. Alibaba tím chce svůj obchod přiblížit Amazonu.

Čínská společnost to prozradila deníku The Financial Times. Uvedené země jsou podle ní jen začátek, časem budou moci na AliExpressu prodávat i lidé z dalších států. Aby byl obchod globální, bylo podle zástupců Alibaby vizí od jeho založení. 

AliExpress již globální je, prodává do více než 150 zemí světa. Doteď zde ale mohli působit jen obchodníci z Číny. Zájemcům o zboží to nevadilo, obchod si rychle získal na popularitě, a to zejména svými extrémně nízkými cenami a dotovaným poštovným. Nízká cena láká, a tak lidé díky ní dokázali přehlédnout i často diskutabilní kvalitu zboží. 

Otevřením své platformy mezinárodním prodejcům se každopádně může AliExpress více přiblížit Amazonu, který hraje celosvětový prim v e-komerci. Nelze očekávat, že by spolu obchody ihned soupěřily na velkých světových trzích, Amazon ale ví, že si má na AliExpress dávat pozor - v Číně nakonec skončil právě kvůli příliš silné konkurenci.

Váš názor Další článek: Napotřetí úspěch: Japonská soukromá raketa MOMO konečně doletěla do vesmíru

Témata článku: Amazon, Čína, AliExpress, Rusko, E-shopy, Singles' Day, Turecko, Platforma, Alibaba, Obchod, Itálie, Zboží, Španělsko, Nízká cena, Financial Times, ObchodníkTaková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Recenze hry Rustler. Středověká komedie plná popkulturních narážek

Recenze hry Rustler. Středověká komedie plná popkulturních narážek

Spousta vývojářů se inspirovala sérií Grand Theft Auto a vznikly tak skvělé městské akce. Rustler si ale bere inspiraci převážně z jejích prvních dvou dílů. Gangsterské pojetí kombinuje se středověkou tematikou a kupodivu to funguje docela dobře.

Martin Nahodil
RustlerRecenzePC