AliExpress | E-shopy

AliExpress vyráží do boje s Amazonem, dá prostor obchodníkům i mimo Čínu

AliExpress, jedno z největších internetových tržišť na světě vlastněné čínským technologickým gigantem Alibaba, se rozhodlo otevřít své dveře obchodníkům i z jiných zemí než jen Číny. Nově na platformě budou moci prodávat i drobní a středně velcí podnikatelé z Ruska, Itálie, Španělska a Turecka. Alibaba tím chce svůj obchod přiblížit Amazonu.

Čínská společnost to prozradila deníku The Financial Times. Uvedené země jsou podle ní jen začátek, časem budou moci na AliExpressu prodávat i lidé z dalších států. Aby byl obchod globální, bylo podle zástupců Alibaby vizí od jeho založení. 

AliExpress již globální je, prodává do více než 150 zemí světa. Doteď zde ale mohli působit jen obchodníci z Číny. Zájemcům o zboží to nevadilo, obchod si rychle získal na popularitě, a to zejména svými extrémně nízkými cenami a dotovaným poštovným. Nízká cena láká, a tak lidé díky ní dokázali přehlédnout i často diskutabilní kvalitu zboží. 

Otevřením své platformy mezinárodním prodejcům se každopádně může AliExpress více přiblížit Amazonu, který hraje celosvětový prim v e-komerci. Nelze očekávat, že by spolu obchody ihned soupěřily na velkých světových trzích, Amazon ale ví, že si má na AliExpress dávat pozor - v Číně nakonec skončil právě kvůli příliš silné konkurenci.

Váš názor Další článek: Napotřetí úspěch: Japonská soukromá raketa MOMO konečně doletěla do vesmíru

Témata článku: AliExpress, Amazon, Čína, Rusko, E-shopy, Turecko, Alibaba, Platforma, Nízká cena, Financial Times, Zboží, Itálie, Obchodník, Španělsko, Obchod


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 47

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

Nebaví vás čekat na semaforech? Audi má funkci, díky které projedete na zelenou

** Audi představilo svůj nový systém GLOSA ** Auto díky nemu ví, kdy bude na semaforu zelená ** Řidiči doporučí optimální rychlost jízdy

Karel Kilián | 28

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 67

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

Surface Laptop 2: cenově dostupný důkaz, že už to Microsoft umí jako Apple

** Nové barvy a rychlejší procesory, jinak je vše při starém ** Alcantara okolo klávesnice výrazně zlepšuje komfort používání ** Displej s poměrem stran 3:2 oceníte při práci na webu nebo aplikacích Office

Tomáš Holčík | 153Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test androidů do 6 500 Kč

Tipy na starší foťáky za super cenu

Důkladný test sportovních kamer

Dárek pro každého: první vydání Computeru