CES 2020 | Mobility | Herní konzole

Alienware UFO vypadá jako Nintendo Switch, ale díky Windows můžete hrát všechny počítačové hry

Společnost Alienware, která patří pod Dell, představila na letošním CESu velmi zajímavý koncept mobilní herní konzole UFO, která v mnohém kopíruje konstrukci oblíbeného Nintendo Switche.

Alienware UFO má oproti Nintendu Switch (6,2") větší displej (8") a podsvícené klouby levého a pravého ovladače. Oba tyto ovladače lze z displejové části vysunout a spojit v jeden celek pomocí plastového středu. Díky tomu lze vytvořit jeden ucelený ovladač.

To se hodí při hraní na větším displeji nebo televizi, na kterou lze tento minipočítač připojit, ale také při hraní přímo na něm – zadní strana totiž obsahuje výklopnou opěrku, takže ho lze postavit třeba na stůl.

Alienware zatím neprozradil žádné detaily, UFO ale používá Windows a pravděpodobně nějaký typ mobilního čipu AMD Ryzen a má hmotnost 900 g. Dle ohlasů na něm běžely plynule hry jako Rocket League nebo Mortal Kombat 11, které ale patří mezi ty méně náročné. Konzole má jistě integrovanou grafiku, takže lze očekávat, že výkon bude značně omezený. Určitě bude ale mnohem vyšší, než v případě Nintendo Switch. Koncept má ale také negativa - poměrně hlučné chlazení při hraní her.

Uvidíme, jestli se z konceptu nakonec stane skutečný produkt a jak Alienware vyřeší problém například s nízkou výdrží na baterii, která s hraním her na Windows velmi úzce souvisí.

Diskuze (37) Další článek: Zubní kartáček Colgate se speciálním snímačem vám prozradí, jak čisté jsou vaše zuby

Témata článku: Windows, Windows 10, CES 2020, Dell, Mobility, Hry, Herní konzole, UFO, Koncept, Mortal Kombat, Nintendo Switch, Rocket League, Hraní, AMD Ryzen, Hraní her, Alienware, Počítačová hra, Ovladač


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu