Herní konzole | CES 2020 | Mobility

Alienware UFO vypadá jako Nintendo Switch, ale díky Windows můžete hrát všechny počítačové hry

Společnost Alienware, která patří pod Dell, představila na letošním CESu velmi zajímavý koncept mobilní herní konzole UFO, která v mnohém kopíruje konstrukci oblíbeného Nintendo Switche.

Alienware UFO má oproti Nintendu Switch (6,2") větší displej (8") a podsvícené klouby levého a pravého ovladače. Oba tyto ovladače lze z displejové části vysunout a spojit v jeden celek pomocí plastového středu. Díky tomu lze vytvořit jeden ucelený ovladač.

To se hodí při hraní na větším displeji nebo televizi, na kterou lze tento minipočítač připojit, ale také při hraní přímo na něm – zadní strana totiž obsahuje výklopnou opěrku, takže ho lze postavit třeba na stůl.

Alienware zatím neprozradil žádné detaily, UFO ale používá Windows a pravděpodobně nějaký typ mobilního čipu AMD Ryzen a má hmotnost 900 g. Dle ohlasů na něm běžely plynule hry jako Rocket League nebo Mortal Kombat 11, které ale patří mezi ty méně náročné. Konzole má jistě integrovanou grafiku, takže lze očekávat, že výkon bude značně omezený. Určitě bude ale mnohem vyšší, než v případě Nintendo Switch. Koncept má ale také negativa - poměrně hlučné chlazení při hraní her.

Uvidíme, jestli se z konceptu nakonec stane skutečný produkt a jak Alienware vyřeší problém například s nízkou výdrží na baterii, která s hraním her na Windows velmi úzce souvisí.

Diskuze (37) Další článek: Western Digital nabídne externí SSD s kapacitou 8 TB. Přes USB data protlačí rychlostí až 20 Gb/s

Témata článku: Windows, Windows 10, UFO, Dell, Hry, Herní konzole, CES 2020, Mobility, Koncept, Win +, Ovladač, Rocket League, Hraní, Hraní her, Nintendo Switch, Alienware, Mortal Kombat, Počítačová hra, Jak, AMD Ryzen, Windows +, Alien, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Hrozí konec soukromí. Evropská komise chce lidem číst i šifrované zprávy, aby ochránila děti
Markéta Mikešová
LegislativaSoukromíŠifrováníEvropská unie
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace