Aliance pro budoucí vstupně-výstupní standard je zformována

"Future I/O", to je zatím dost tajemný a neurčitý název pro sběrnici, která přijde někdy v roce 2002.
Compaq, Hewlett-Packard, IBM a Adaptec. To jsou opravdu velká jména, která stojí za aliancí určenou pro definování a vytvoření budoucího vstupně-výstupního standardu; cílem je standard pro velmi rychlý přenos dat mezi budoucími servery a perifériemi. Standard se označuje zatím vágně jako „Future I/O“ a to, že se stane všeobecně uznávanou technologií, by měla zabezpečit jména výše uvedených firem – první tři jsou největší výrobci serverů na světě, čtvrtý je pak nejvýznamnější producent řadičů (faktem je, že některé významné firmy, jako je Sun, Dell, Siemens-Nixdorf nebo SGI v seznamu chybí).

O jaká vylepšení oproti současnému stavu by se mělo jednat? Především je nutné vyvinout otevřený a standard, který umožní další průběžný vývoj; standard, který nebude zablokovaný a neměnný. Standard musí být bezpečnější a spolehlivější než nyní; musí být škálovatelný a řiditelný. Současné sběrnicové a I/O systémy jsou schopny vývoje pouze skokově, z generace na generaci, a ta trvá 7-10 let; přechod na novou generaci znamená úplnou nekompatibilitu s generací předchozí a tudíž spoustu problémů. „Future I/O“ by měl situaci náhlého přechodu řešit tím, že bude možná koexistence sběrnice PCI i „Future I/O“ až do „odumření“ starších standardů. Uvádí se, že první verze tohoto standardu se budou v počítačích objevovat v roce 2002; mezitím ovšem má být na trhu ještě standard PCI-X, který přímo navazuje na PCI a který je vyvinutý opět firmami Compaq, IBM a Hewlett-Packard. Ač se zatím ke standardu „Future I/O“ nevyjádřily další producenti serverů, není příliš pravděpodobné, že by jej ignorovali či dokonce vytvořili nějaký trucpodnik – specifikace bude zřejmě pod dohledem otevřeného sdružení, podobného jako nezávislá skupina „PCI Special Interest Group“, která dohlíží na vývoj sběrnice PCI.

Váš názor Další článek: Microsoft má vracet peníze za nevyužitá Windows!?

Témata článku: Současný vývoj, Výstup, Future, Čtvrtá generace, Vstup, Standard, Interest, Producent


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku