Windows 10 | Amazon | Alexa

Alexa od Amazonu je k dispozici jako aplikace pro Windows 10, Česko ale musí počkat

Amazon uvolnil svou aplikaci Alexa pro Windows 10. Zatímco donedávna byla k dispozici jen na vybraných přenosných zařízeních, nově ji lze z Microsoft Store instalovat na jakýkoli počítač s operačním systémem Windows 10.

Hned na začátek ale musíme zmínit jedno podstatné omezení, které jistě neudělá radost našim čtenářům. V tuto chvíli je totiž Alexa oficiální cestou dostupná pouze v USA, Velké Británii a Německu. Do dalších zemí se dostane až v průběhu příštího roku.

Co umí Alexa pro Windows?

Funkcionalita aplikace je pochopitelně limitována možnostmi zařízení. Například funkce aktivace klíčovým slovem tak bude dostupná jen na kompatibilních přístrojích. U těch ostatních se s Alexou můžete dát do řeči po stisknutí tlačítka nebo klávesové zkratky v aplikaci.

Alexa pro Windows 10 poskytne přístup k přehrávání hudby, dokáže přečíst zprávy a události naplánované v kalendáři. Nabízí také možnost nastavit připomenutí, časovač či budík, nechybí ovládání zařízení chytré domácnosti a řada dalších funkcí. V desktopové verzi však zatím nejsou podporována videa, telefonní hovory a služby Spotify a Pandora.

Zatím jen vybrané funkce

K tomu, abyste si Alexu a její schopnosti vyzkoušeli v praxi, nepotřebujete žádné další zařízení, tedy ani chytrý reproduktor Amazon Echo. Stačí nainstalovat aplikaci z Microsoft Store, přihlásit se účtem Amazon, který je možné přímo z programu založit, a můžete začít komunikovat. Protože je Alexa hlasová asistentka, tak ke své činnosti pochopitelně vyžaduje připojený mikrofon a reproduktory.

Aplikace nemá žádná vylepšení či funkce, využívající vlastnosti a schopnosti počítačů. Nedokáže zatím počítač ani žádné jeho funkce ovládat. Nicméně to by se dle příslibu Amazonu mohlo změnit s aktualizací, plánovanou na začátek příštího roku.

Více o Alexe pro počítače si můžete přečíst na oficiální stránce, kterou Amazon spustil při této příležitosti.

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Diskuze (2) Další článek: V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Témata článku: Počítače, Windows 10, Windows, Spotify, Amazon Echo, Amazon, Chytrá domácnost, USA, Alexa, Microsoft Store, Německo, Velká Británie, Zařízení, Pandora, Podstatné omezení, Česká republika, Alex, Reproduktor, Příští rok, Desktopová verze, Funkce, Počítač, Oficiální cesta, Funkcionalita, Oficiální stránka


Určitě si přečtěte

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí