Windows 10 | Amazon | Alexa

Alexa od Amazonu je k dispozici jako aplikace pro Windows 10, Česko ale musí počkat

Amazon uvolnil svou aplikaci Alexa pro Windows 10. Zatímco donedávna byla k dispozici jen na vybraných přenosných zařízeních, nově ji lze z Microsoft Store instalovat na jakýkoli počítač s operačním systémem Windows 10.

Hned na začátek ale musíme zmínit jedno podstatné omezení, které jistě neudělá radost našim čtenářům. V tuto chvíli je totiž Alexa oficiální cestou dostupná pouze v USA, Velké Británii a Německu. Do dalších zemí se dostane až v průběhu příštího roku.

Co umí Alexa pro Windows?

Funkcionalita aplikace je pochopitelně limitována možnostmi zařízení. Například funkce aktivace klíčovým slovem tak bude dostupná jen na kompatibilních přístrojích. U těch ostatních se s Alexou můžete dát do řeči po stisknutí tlačítka nebo klávesové zkratky v aplikaci.

Alexa pro Windows 10 poskytne přístup k přehrávání hudby, dokáže přečíst zprávy a události naplánované v kalendáři. Nabízí také možnost nastavit připomenutí, časovač či budík, nechybí ovládání zařízení chytré domácnosti a řada dalších funkcí. V desktopové verzi však zatím nejsou podporována videa, telefonní hovory a služby Spotify a Pandora.

Zatím jen vybrané funkce

K tomu, abyste si Alexu a její schopnosti vyzkoušeli v praxi, nepotřebujete žádné další zařízení, tedy ani chytrý reproduktor Amazon Echo. Stačí nainstalovat aplikaci z Microsoft Store, přihlásit se účtem Amazon, který je možné přímo z programu založit, a můžete začít komunikovat. Protože je Alexa hlasová asistentka, tak ke své činnosti pochopitelně vyžaduje připojený mikrofon a reproduktory.

Aplikace nemá žádná vylepšení či funkce, využívající vlastnosti a schopnosti počítačů. Nedokáže zatím počítač ani žádné jeho funkce ovládat. Nicméně to by se dle příslibu Amazonu mohlo změnit s aktualizací, plánovanou na začátek příštího roku.

Více o Alexe pro počítače si můžete přečíst na oficiální stránce, kterou Amazon spustil při této příležitosti.

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Diskuze (2) Další článek: V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Témata článku: Počítače, Windows, Windows 10, Amazon, USA, Amazon Echo, Alexa, Chytrá domácnost, Microsoft Store, Německo, Spotify, Velká Británie, Window, Příští rok, Reproduktor, Telefonní hovor, Klávesová zkratka, Hlasový asistent, Funkcionalita, Oficiální stránka, Alex od Amazonu, Klíčové slovo, Zařízení, Česká republika, Připojený mikrofon, Notebook lenovo yoga na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu