Windows 10 | Amazon | Alexa

Alexa od Amazonu je k dispozici jako aplikace pro Windows 10, Česko ale musí počkat

Amazon uvolnil svou aplikaci Alexa pro Windows 10. Zatímco donedávna byla k dispozici jen na vybraných přenosných zařízeních, nově ji lze z Microsoft Store instalovat na jakýkoli počítač s operačním systémem Windows 10.

Hned na začátek ale musíme zmínit jedno podstatné omezení, které jistě neudělá radost našim čtenářům. V tuto chvíli je totiž Alexa oficiální cestou dostupná pouze v USA, Velké Británii a Německu. Do dalších zemí se dostane až v průběhu příštího roku.

Co umí Alexa pro Windows?

Funkcionalita aplikace je pochopitelně limitována možnostmi zařízení. Například funkce aktivace klíčovým slovem tak bude dostupná jen na kompatibilních přístrojích. U těch ostatních se s Alexou můžete dát do řeči po stisknutí tlačítka nebo klávesové zkratky v aplikaci.

Alexa pro Windows 10 poskytne přístup k přehrávání hudby, dokáže přečíst zprávy a události naplánované v kalendáři. Nabízí také možnost nastavit připomenutí, časovač či budík, nechybí ovládání zařízení chytré domácnosti a řada dalších funkcí. V desktopové verzi však zatím nejsou podporována videa, telefonní hovory a služby Spotify a Pandora.

Zatím jen vybrané funkce

K tomu, abyste si Alexu a její schopnosti vyzkoušeli v praxi, nepotřebujete žádné další zařízení, tedy ani chytrý reproduktor Amazon Echo. Stačí nainstalovat aplikaci z Microsoft Store, přihlásit se účtem Amazon, který je možné přímo z programu založit, a můžete začít komunikovat. Protože je Alexa hlasová asistentka, tak ke své činnosti pochopitelně vyžaduje připojený mikrofon a reproduktory.

Aplikace nemá žádná vylepšení či funkce, využívající vlastnosti a schopnosti počítačů. Nedokáže zatím počítač ani žádné jeho funkce ovládat. Nicméně to by se dle příslibu Amazonu mohlo změnit s aktualizací, plánovanou na začátek příštího roku.

Více o Alexe pro počítače si můžete přečíst na oficiální stránce, kterou Amazon spustil při této příležitosti.

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Diskuze (2) Další článek: V San Jose budou testovat autonomní taxíky. Zákazníky svezou Mercedesy třídy S

Témata článku: Počítače, Windows 10, Windows, Spotify, Amazon Echo, Chytrá domácnost, Amazon, USA, Alexa, Microsoft Store, Německo, Velká Británie, Reproduktor, Oficiální cesta, Funkcionalita, Klávesová zkratka, Příští rok, Zařízení, Desktopová verze, Oficiální stránka, Česká republika, Klíčové slovo, Počítač, Podstatné omezení, Funkce


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 70