AlertThingy: A budete vědět o všem

Jsou sociální sítě vaším každodenním zdrojem zábavy i užitečných informací a nebaví vás obrážet jejich weby jeden po druhém? Stáhněte si je na plochu!

Sociálním sítím jsem dlouho odolával, protože jsem si dovedl velmi dobře představit, o jaký asi půjde zabiják času (a pochopitelně jsem měl pravdu). Když jsem ale zjistil, že zejména Twitter je výborným zdrojem rychlých informací (pro psaní bleskovek jako stvořené) a Facebook je místem komunikace lidí z jedné organizace, jejímž jsem členem, propadl jsem tomuto fenoménu také. A jako člověk přirozeně líný a vyžadující od používaných produktů maximální funkčnost a ergonomii, jsem začal hledat, jak Twitter a Facebook sledovat bez obtěžujícího webového prohlížeče a pokud možno bez vyvinutí jakékoli snahy.

Existuje celá řada desktopových klientů, které tento požadavek více či méně kvalitně naplní. Jeden je však převyšuje všechny. Nedokáže to možnostmi konfigurace, nízkými hardwarovými nároky, převratnými technologiemi či závratnou ergonomií práce, ale zejména možností připojit se snad ke všem myslitelným sociálním sítím a velmi rychlým vývojem reagujícím na požadavky uživatelů. Jmenuje se AlertThingy.

AlertThingy: Kluk pro všechno

Z pohledu pokročilého uživatele je AlertThingy nesmírně jednoduchá aplikace. Jeho nejsilnější stránka však spočívá v počtu sociálních sítí, z nichž dokáže získávat data. To je také jeho jedinou funkcí. Jde o agregátor různých informací ze sociálních sítí a dalších služeb, které mají nějaké API, na něž se mohou externí aplikace napojovat. AlertThingy dokáže informace ze všech zdrojů sloučit do jediného vlákna, nebo je naopak zobrazí odděleně. Doporučit lze spíše druhou jmenovanou variantu, protože v první velmi rychle ztratíte přehled. A hlavně brzy zjistíte, že opustíte-li na delší chvíli počítač, počet vypsaných událostí rychle přeroste maximální limit okna programu, čímž je promeškáte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AlertThingy po instalaci, s otevřenými dvěma účty v jednom panelu a s oddělenými panely pro každý účet

AlertThingy využívá technologii Adobe AIR, jde tedy o produkt, který si spustíte na operačních systémech Windows a Mac OS X. AIR je také důvodem vyšší hardwarové náročnosti a občas mírně pomalejších odezev. Krvavé nároky na operační paměť (570 MB) minulé verze naštěstí autoři přiznali jako chybu a opravili. Ani současných (verze 3.03) 100 MB však na „lepší RSS čtečku“ není zrovna málo.

Mezi podporovanými službami najdeme RSS, kde je řada kanálů předdefinována, nebo lze zadat vlastní, a dále služby Amazon, Basecamp, Digg, Facebook, Flickr, Huddle, Jaiku, Ping.fm, TinyURL, Tumblr, TwitPic, Twitter, Twitter Search a Yammer. Nejednomu uživateli se navíc může hodit, že pro každou ze služeb lze konfigurovat více než jeden účet. Pokud tedy máte více např. Twitter účtů, AlertThingy umí stáhnout informace ze všech naráz.

Klepněte pro větší obrázek
Jen některé z možných zdrojů informací

Všechny barvy duhy

Instalaci AlertThingy musí nezbytně předcházet instalace Adobe AIR. Ve chvíli, kdy se obě aplikace ve vašem počítači usadí, můžete AlertThingy spustit. Na první pohled AlertThingy krásou neoplývá, to však lze snadno změnit nastavením jiné barvy (výběr je obrovský) skinu, případně průhlednosti okna. Aby tento program mohl začít plnit svou funkci, je třeba smazat výchozí a nadefinovat vlastní účty sítí, které má používat. To lze provést v menu Settings na kartě Networks and Services. Zde jednoduše vyberte službu, k níž se chcete připojit, a zadejte své přístupové údaje. Konkrétně v případě Facebooku pak budete ještě muset absolvovat proces ověření této aplikace a udělení práv např. pro změnu vašeho statusu atd.

Klepněte pro větší obrázek
Svou barvu si najde úplně každý

Další nastavení je velmi chudé. Rozhodně užitečná je volba pro spuštění při startu Windows a také pro přehrávání zvuků. Zatímco první doporučuji zapnout, druhou spíše vypnout. Zvuky jsou sice docela příjemné, ovšem po chvíli se omrzí a co víc - spíše obtěžují, než by byly užitečné. Aktivujete-li vyskakovací oznámení, budou se zobrazovat v pravém dolním rohu obrazovky. Při sledování filmu s titulky však zjistíte, že kdyby se jeho pozice dala nastavit, pravděpodobně byste si vybrali nějaké místo, kde okénko nepřekrývá text.

Ani hlavní okno příliš voleb nenabízí, přesto je však dostačující. Využít můžete dva základní pohledy - na aktualizace zasílané do sociálních sítí vašimi přáteli a na seznamy kontaktů. Každý z těchto pohledů může být buď sloučen do jediného zmateného vlákna, nebo naopak používán samostatně. Limitem zde bude v podstatě jen šířka vašeho monitoru. Aby byl uživatelský komfort maximální, nabízí AlertThingy také základní možnosti interakce. Zasílat tak můžete vlastní stavové zprávy a například na Twitteru také odpovídat, přeposílat i posílat přímé zprávy. Komentování stavů jiných uživatelů naopak není podporováno pro Facebook, protože API Facebooku tuto možnost pro použití v externích aplikacích neposkytuje.

Výhodou AlertThingy je rychlost, s níž autoři reagují na požadavky uživatelů. Vývoj podporuje i výborný systém hlášení chyb a žádostí o nové funkce, který je spolu s inteligentním vyhledáváním integrován přímo do aplikace. Jednotlivé incidenty technické podpory pak odkazují na fórum AlertThingy, kde je každému uživateli přiděleno deset hlasů, jimiž může libovolně podpořit své požadavky na další úpravy.

AlertThingy je zkrátka dobře promyšlenou věcičkou. Svou funkcí vás udrží v obraze i bez nutnosti navštěvovat weby používaných sociálních sítí, což je pohodlnější a nezřídka to také znamená časovou úsporu. Jsou-li sociální sítě součástí vašeho života, rozhodně jej vyzkoušejte.

stáhnout program AlertThingy v3 Licence: freeware, 2,0 MB
Autor: Howard Baines
Web programu: www.alertthingy.com


Před instalací samotné aplikace je nutné mít nainstalovaný Adobe Air.

stáhnout program Adobe Air 2.0.4.13090 Licence: freeware, 12 MB
Autor: Adobe
Web programu: www.adobe.com


 

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (6) Další článek: Nové PHP 5.2.9-1 speciálně pro Microsoft Windows

Témata článku: Software, Web, Sociální sítě, Internet, Sociální síť, Maximální limit, Možný zdroj, Kluk, Basecamp, Adobe Air, Jediná síť, Hardwarové nároky, Air, Jediná možnost, Užitečná funkce, Yammer, Jediná aplikace


Určitě si přečtěte

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 150

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 7

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 83Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů