AlertThingy: A budete vědět o všem

Jsou sociální sítě vaším každodenním zdrojem zábavy i užitečných informací a nebaví vás obrážet jejich weby jeden po druhém? Stáhněte si je na plochu!

Sociálním sítím jsem dlouho odolával, protože jsem si dovedl velmi dobře představit, o jaký asi půjde zabiják času (a pochopitelně jsem měl pravdu). Když jsem ale zjistil, že zejména Twitter je výborným zdrojem rychlých informací (pro psaní bleskovek jako stvořené) a Facebook je místem komunikace lidí z jedné organizace, jejímž jsem členem, propadl jsem tomuto fenoménu také. A jako člověk přirozeně líný a vyžadující od používaných produktů maximální funkčnost a ergonomii, jsem začal hledat, jak Twitter a Facebook sledovat bez obtěžujícího webového prohlížeče a pokud možno bez vyvinutí jakékoli snahy.

Existuje celá řada desktopových klientů, které tento požadavek více či méně kvalitně naplní. Jeden je však převyšuje všechny. Nedokáže to možnostmi konfigurace, nízkými hardwarovými nároky, převratnými technologiemi či závratnou ergonomií práce, ale zejména možností připojit se snad ke všem myslitelným sociálním sítím a velmi rychlým vývojem reagujícím na požadavky uživatelů. Jmenuje se AlertThingy.

AlertThingy: Kluk pro všechno

Z pohledu pokročilého uživatele je AlertThingy nesmírně jednoduchá aplikace. Jeho nejsilnější stránka však spočívá v počtu sociálních sítí, z nichž dokáže získávat data. To je také jeho jedinou funkcí. Jde o agregátor různých informací ze sociálních sítí a dalších služeb, které mají nějaké API, na něž se mohou externí aplikace napojovat. AlertThingy dokáže informace ze všech zdrojů sloučit do jediného vlákna, nebo je naopak zobrazí odděleně. Doporučit lze spíše druhou jmenovanou variantu, protože v první velmi rychle ztratíte přehled. A hlavně brzy zjistíte, že opustíte-li na delší chvíli počítač, počet vypsaných událostí rychle přeroste maximální limit okna programu, čímž je promeškáte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
AlertThingy po instalaci, s otevřenými dvěma účty v jednom panelu a s oddělenými panely pro každý účet

AlertThingy využívá technologii Adobe AIR, jde tedy o produkt, který si spustíte na operačních systémech Windows a Mac OS X. AIR je také důvodem vyšší hardwarové náročnosti a občas mírně pomalejších odezev. Krvavé nároky na operační paměť (570 MB) minulé verze naštěstí autoři přiznali jako chybu a opravili. Ani současných (verze 3.03) 100 MB však na „lepší RSS čtečku“ není zrovna málo.

Mezi podporovanými službami najdeme RSS, kde je řada kanálů předdefinována, nebo lze zadat vlastní, a dále služby Amazon, Basecamp, Digg, Facebook, Flickr, Huddle, Jaiku, Ping.fm, TinyURL, Tumblr, TwitPic, Twitter, Twitter Search a Yammer. Nejednomu uživateli se navíc může hodit, že pro každou ze služeb lze konfigurovat více než jeden účet. Pokud tedy máte více např. Twitter účtů, AlertThingy umí stáhnout informace ze všech naráz.

Klepněte pro větší obrázek
Jen některé z možných zdrojů informací

Všechny barvy duhy

Instalaci AlertThingy musí nezbytně předcházet instalace Adobe AIR. Ve chvíli, kdy se obě aplikace ve vašem počítači usadí, můžete AlertThingy spustit. Na první pohled AlertThingy krásou neoplývá, to však lze snadno změnit nastavením jiné barvy (výběr je obrovský) skinu, případně průhlednosti okna. Aby tento program mohl začít plnit svou funkci, je třeba smazat výchozí a nadefinovat vlastní účty sítí, které má používat. To lze provést v menu Settings na kartě Networks and Services. Zde jednoduše vyberte službu, k níž se chcete připojit, a zadejte své přístupové údaje. Konkrétně v případě Facebooku pak budete ještě muset absolvovat proces ověření této aplikace a udělení práv např. pro změnu vašeho statusu atd.

Klepněte pro větší obrázek
Svou barvu si najde úplně každý

Další nastavení je velmi chudé. Rozhodně užitečná je volba pro spuštění při startu Windows a také pro přehrávání zvuků. Zatímco první doporučuji zapnout, druhou spíše vypnout. Zvuky jsou sice docela příjemné, ovšem po chvíli se omrzí a co víc - spíše obtěžují, než by byly užitečné. Aktivujete-li vyskakovací oznámení, budou se zobrazovat v pravém dolním rohu obrazovky. Při sledování filmu s titulky však zjistíte, že kdyby se jeho pozice dala nastavit, pravděpodobně byste si vybrali nějaké místo, kde okénko nepřekrývá text.

Ani hlavní okno příliš voleb nenabízí, přesto je však dostačující. Využít můžete dva základní pohledy - na aktualizace zasílané do sociálních sítí vašimi přáteli a na seznamy kontaktů. Každý z těchto pohledů může být buď sloučen do jediného zmateného vlákna, nebo naopak používán samostatně. Limitem zde bude v podstatě jen šířka vašeho monitoru. Aby byl uživatelský komfort maximální, nabízí AlertThingy také základní možnosti interakce. Zasílat tak můžete vlastní stavové zprávy a například na Twitteru také odpovídat, přeposílat i posílat přímé zprávy. Komentování stavů jiných uživatelů naopak není podporováno pro Facebook, protože API Facebooku tuto možnost pro použití v externích aplikacích neposkytuje.

Výhodou AlertThingy je rychlost, s níž autoři reagují na požadavky uživatelů. Vývoj podporuje i výborný systém hlášení chyb a žádostí o nové funkce, který je spolu s inteligentním vyhledáváním integrován přímo do aplikace. Jednotlivé incidenty technické podpory pak odkazují na fórum AlertThingy, kde je každému uživateli přiděleno deset hlasů, jimiž může libovolně podpořit své požadavky na další úpravy.

AlertThingy je zkrátka dobře promyšlenou věcičkou. Svou funkcí vás udrží v obraze i bez nutnosti navštěvovat weby používaných sociálních sítí, což je pohodlnější a nezřídka to také znamená časovou úsporu. Jsou-li sociální sítě součástí vašeho života, rozhodně jej vyzkoušejte.

stáhnout program AlertThingy v3 Licence: freeware, 2,0 MB
Autor: Howard Baines
Web programu: www.alertthingy.com


Před instalací samotné aplikace je nutné mít nainstalovaný Adobe Air.

stáhnout program Adobe Air 2.0.4.13090 Licence: freeware, 12 MB
Autor: Adobe
Web programu: www.adobe.com


 

Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (6) Další článek: Nové PHP 5.2.9-1 speciálně pro Microsoft Windows

Témata článku: Software, Web, Internet, Sociální sítě, Yammer, Kluk, Air, Adobe Air, Možný zdroj, Hardwarové nároky, Jediná možnost, Jediná síť, Užitečná funkce, Jediná aplikace, Basecamp, Maximální limit, Sociální síť


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 65

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 59

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

Externí SSD se může hodit. Je rychlé, malé zvenku, velké uvnitř a cena už se snese

** Vyzkoušeli jsme rychlé externí SSD Samsung T5 ** Externí SSD je lepší než flešky i velké plotnové disky, většímu rozšíření doposud bránila především cena ** Samsung T5 zvládne i chytré šifrování a připojení k mobilu

David Polesný | 27

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 85

Co je srdce nového iPhonu? Apple A12 Bionic, první 7nm čip nabitý výkonem

Co je srdce nového iPhonu? Apple A12 Bionic, první 7nm čip nabitý výkonem

** Apple v nových iPhonech používá nový vlastní čip A12 Bionic ** Jde o první 7nm čip na světě ** Kromě vyššího klasického výkonu dostala neuronová část masivní navýšení rychlosti zpracování umělé inteligence

Karel Javůrek | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání