Sociální sítě | Twitter | WordPress

Aktuální WordPress umí posílat publikované články jako vlákna na Twitter. Celé články, nejen odkaz

Otevřený redakční systém WordPress, který využívá třetina webových stránek na světě, prochází neustálým vývojem. Nové verze přinášejí nové funkce, takže například v červenci přibyla možnost rychlé transformace vlákna ze sociální sítě Twitter do článku na webu.

Tento týden přišel WordPress s prakticky zcela opačně postavenou funkcí: příspěvky z blogu či webové stránky lze díky ní publikovat jako vlákno na Twitteru. Na sociální síti přitom bude zveřejněn nejen odkaz, ale i text, obrázky a videa.

Z WordPressu na Twitter

Nutno poznamenat, že automatická publikace nových příspěvků na sociální sítě není žádnou novinkou. Pro WordPress existuje nespočet pluginů, které každý čerstvě vydaný článek vystaví na sociální sítě. Ke stejnému účelu lze využít i automatizační platformy, jako je IFTTT, Integromat a další.

Pluginy a automatizační služby zpravidla na Twitter publikují jen název článku, odkaz, náhledový obrázek a eventuálně krátký úryvek (perex). V praxi to můžete vidět na mém osobním Twitteru, kde přes IFTTT automaticky zveřejňuji všechny své články zachycené přes RSS kanály.

Novinka ve WordPressu však funguje poněkud jinak – publikuje obsah celého článku ve formě vlákna, tj. na sebe vzájemně navazujících příspěvků. Řeší tak omezení této sociální sítě, která umožňuje tweetovat příspěvky dlouhé maximálně 320 znaků.

Z blogu rovnou na „socky“

„Publikování obsahu z WordPressu na Twitter je nyní mnohem jednodušší. Již můžete přenášet jednotlivé tweety nebo vlákna, známá také jako tweetstorms, z Twitteru na WordPress.“ uvádí oficiální blog „Nyní se celý kruh uzavírá. Pouhými dvěma klepnutími můžete celý svůj blogový příspěvek transformovat do vlákna na Twitteru.“

Při sdílení příspěvku z WordPressu na Twitteru se přenese celý jeho obsah – text, obrázky a videa se vloží do vlákna přesně na ta místa, kde mají být. Zvláštní pozornost věnovali vývojáři formátování. Pokud je například odstavec příliš dlouhý, automaticky bude rozdělen do několika příspěvků. „Abychom vám během psaní příspěvku poskytli lepší kontrolu, ukážeme vám, kde dojde k rozdělení tweetů. Tímto způsobem můžete při psaní ovlivňovat, jak se váš příspěvek objeví na Twitteru.“

Na blogu je také video s ukázkou, jak publikovat článek z webové stránky na Twitter. Nejprve je nutné klepnout na ikonu Jetpack v pravé horní části stránky. V dalším kroku připojíte svůj účet Twitter (lze jich používat i více) a přidáte úvodní text. Poté můžete zvolit, zda chcete publikovat jednoduchý tweet nebo vlákno. Nakonec zbývá jen stisknout tlačítko pro zveřejnění.

Podívejte se, jak snadno a rychle můžete publikovat článek z WordPressu na sociální síť Twitter!

Diskuze (3) Další článek: AMD bude k procesorům Ryzen 3000 a 5000 dávat hru Far Cry 6, která ještě nevyšla

Témata článku: Sociální sítě, Internet, Web, Twitter, WordPress, Odkaz, Vlákno, Sociální síť, Publikovaný článek, Perex, Příspěvek, Článek, WoRJak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

MacBook Air M2 bude hit. Apple vsadil na nový design, vrátil MagSafe a displej ozdobil výřezem

** Po dlouhých letech se mění ikonický design MacBooku Air ** Apple zlepšil výkon, obraz i zvuk ** Zůstává přitom pořád skvělá výdrž a dokonale tichý chod

Lukáš Václavík
MacBookApple
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft