Aktualizovaný článek SPT Telecom už nezřídí ani jednu pevnou linku

V článku nyní najdete oficiální upřesňující stanovisko SPT Telecom.
Chcete mít zřízenou pevnou linku nebo telefon v následujícím měsíci? Pozor na to. Podle informací tiskového oddělení zastavuje SPT Telecom počínaje dneškem na měsíc veškeré implementační aktivity z důvodu problému roku 2000. Tento překvapivý krok zaskočil nejednu firmu, která si do období okolo Vánoc naplánovala zřízení pevné linky.

Vladan Crha, vedoucí tiskového oddělení SPT Telecom, mi na dotaz, co si může normální člověk představit pod pojmem implementační aktivity, odpověděl: normální člověk si pod pojmem "implementační aktivity" může představit všechny významnější kroky dotýkající se nějak informačních technologií.. Po včerejším e-mailu s žádosti o bližší vyjasnění tohoto obecného vysvětlení dnes odpoledne (15:30) dorazil upřesňující mail:

Zmiňovaný stop stav se týká zavádění nových (v síti SPT TELECOM, a.s. doposud neodzkoušených a neprovozovaných) technologií či postupů a změn těchto technologií. Neznamená to tedy, že bychom od 15.12. přestali poskytovat či zavádět (zákazníkům) standardně nabízené služby (včetně připojování nových telefonních stanic a instalace pevných linek). Naopak, naší snahou je, jak jsem již uvedl, zabezpečit poskytování služeb SPT bez přerušení a ve standardní kvalitě i během přechodu do roku 2000. Období prosince 1999 a ledna 2000 by se tak z pohledu našich zákazníků nemělo nijak výrazně lišit od jiných let.

Důvody, které nás vedly k zmiňovanému omezení jsou v zásadě dva:

  • snaha zabránit, aby se do sítě SPT dostal nový prvek, který není odzkoušen a připraven na Y2K;
  • snaha vyčlenit dostatečné množství technických pracovníků na dohled a případnou údržbu sítě tak, aby bylo možné včas řešit možné problémy (nastanou-li) nebo jim předcházet. Kupříkladu během silvestrovské noci bude posílen personál dohledových center na přibližně dvojnásobek
Nejedná se tedy o pozastavení instalací pevných linek. Jak v tomto článku bylo uvedeno, pro účely naší firmy chceme zřídit pevnou linku ještě před koncem roku. Výsledek je ale takový, že tuto pevnou linku, s odvoláním na pozastavení implementačních aktivit, budeme mít zřejmě až koncem ledna. Horký brambor tedy není na straně SPT Telecomu, ale na straně dodavatele připojení. Pokud vám tedy bude někdo tvrdit, že to a to nemůže udělat, protože SPT Telecom zastavil implementační aktivity, je to nejspíš jen výmluva a problém leží někde jinde.

Oficiálním důvodem, proč SPT Telecom k tomuto kroku přistoupil, je "snaha o minimalizaci rizik, která by mohla v souvislosti s Y2K hrozit. Naší snahou je zajistit v první řadě bezproblémové fungování infrastruktury SPT TELECOM a zabezpečit poskytování služeb zákazníkům ve standardní kvalitě. Vzhledem k období neočekáváme výrazný skluz v zavádění jakýchkoliv služeb. Zmíněné opatření končí k 15. lednu 2000." opět uvádí Vladan Crha.

V čem vidím největší problém? Ani tak mi nevadí, že SPT Telecom k podobnému opatření sáhl. Chce mít během kritického období veškerou infrastrukturu pod dohledem, nechce mít těsně před novým rokem náhlý problém, který by mohl ohrozit fungování sítě. Proč ale o tom nikoho pořádně neinformoval? Proč, když jsem poprvé volal na tiskové oddělení, mi tvrdili, že něco podobného by přece měli vědět, a že to zřejmě není pravda? Podobné zprávy, které mají vliv na řadu dalších firem by prostě měly být známy veřejně s dostatečným předstihem, ne až v termínu jejich faktického účinku.

Původně jsme měli informace, že k podobnému kroku přikročily i České Radiokomunikace. Naštěstí oficiální stanovisko této společnosti jakékoliv pozastavení činnosti během přelomu letopočtu dementovalo.

Diskuze (2) Další článek: Citrix ICA již i na Windows CE

Témata článku: Tel, SPT Telecom, Podobné opatření, Linka, Článek, Možné riziko, Pevná linka, Jed, Podobný krok, Link +, Telecom, Překvapivý krok, Bezproblémové fungování, Lin, Náhlý problém, Akt, Technický pracovník, Podobná technologieNejlepší aplikace pro tento týden: Výuka cizích jazyků, dětská chůvička a kódování pro děti

Nejlepší aplikace pro tento týden: Výuka cizích jazyků, dětská chůvička a kódování pro děti

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikace
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux