Windows 11 | Windows Update | Aktualizace

Aktualizace Windows 11 budou probíhat stejným tempem jako u Desítek

Kolem připravované nové verze Windows 11 stále koluje celá řada nezodpovězených otázek. Na jednu z nich však již známe odpověď – Microsoft zveřejnil podrobnosti o tom, jak budou probíhat aktualizace. Hned v úvodu můžeme konstatovat, že se nechystají žádné velké změny.

Operační systém Windows 11 bude aktualizován v měsíčním cyklu, tedy prakticky stejně jako stávající Windows 10. Nadále platí, že pravidelné updaty budou uvolňovány vždy druhé úterý v měsíci – v takzvaný „Patch Tuesday“.

Aktualizace Windows 11

Pravidelné „záplatovací úterky“ budou pokračovat mimo jiné i proto, že Microsoft nadále prosazuje svůj model „Windows jako služba“. Tento koncept však vzal s uvedením Windows 11 poněkud za své, vzhledem k tomu, že Windows 10 byly kdysi označovány za vůbec poslední Windows.

Kromě aktualizací, řešících zjištěné problémy se zabezpečením, se uživatelé mohou těšit na volitelné aktualizační balíčky, jež budou uvolňovány také jednou měsíčně. Nepovinné aktualizace budou přicházet v jinou dobu, přičemž updaty kategorie C a D mají vycházet třetí a čtvrtý týden v měsíci. Podle Microsoftu budou tyto aktualizace menší, než tomu bylo u systému Windows 10.

Automaticky se budou stahovat a instalovat pouze aktualizace uvolněné v rámci záplatovacích úterků. Naopak volitelné kumulativní aktualizace se budou zobrazovat v sekci volitelných aktualizací a jejich instalace bude zcela v kompetenci uživatele. Případné opravy pak budou zahrnuty do následujícího vydání v rámci záplatovacího úterý.

Jen jedna velká aktualizace ročně

Jedné změny se však přeci jen dočkáme: zatímco Windows 10 dostávaly velké aktualizace funkcí dvakrát ročně, u Jedenáctek se uživatelé budou muset smířit jen s jednou takovou aktualizací za rok. Z praktického hlediska se však nejedná o nic zásadního – poslední „velká“ aktualizace Windows 10 přinesla jen minimum novinek, neboť většina jich byla přesunuta do následujícího vydání.

Microsoft také potvrdil, že bude existovat varianta Windows 11 s dlouhodobou podporou (LTSC; Long-Term Servicing Channel), nicméně zatím neuvedl, kdy ji hodlá vydat. Harmonogram aktualizací začne platit po uvedení systému Windows 11 na trh, k čemuž by mělo dojít v říjnu tohoto roku.

Váš názor Další článek: High-end počítače mají v několika státech USA utrum. Spotřebovávají příliš mnoho energie

Témata článku: Windows, Microsoft, Windows 11, Windows Update, Aktualizace, Update, Desítka, Tempo, Uživatelé, Jedenáctka, Stejné tempo, Operační systémOvládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Karel Kilián
Správce souborůTotal CommanderTipy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Windows 11 poběží rychleji než Desítky a poradí si s novým hardwarem

Windows 11 poběží rychleji než Desítky a poradí si s novým hardwarem

** Microsoft zapracuje na podpoře tabletů a skládacích zařízení ** Windows 11 poběží na rozmanitém hardwaru různých architektur ** První testy také ukazují, že budou rychlejší než Windows 10

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft