Windows Update | Windows 10 | May 2020 Update

Aktualizace Windows 10 nebudou vytěžovat připojení. Systém dostane nový omezovač

Windows 10 May 2020 Update (v2004), jenž do počítačů brzy zamíří, přinese jednu skrytou, avšak hodně užitečnou funkci. V nastavení bude možné omezit rychlost stahování aktualizací v jednotkách megabitů za sekundu. Poprvé se omezovač objevil ve Windows 10 Fall Creators Updates (v1709), od té doby je možné stahování přiškrtit relativně v procentech vůči rychlosti připojení.

Volba se nachází v Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Optimalizace doručení | Upřesnit možnosti. Nastavení omezí stahování aktualizací nejen přes Windows Update, ale také přes Microsoft Store. Pomůže to hlavně u pomalejšího internetu, neboť systém si nekompromisně sebere veškerou šířku pásma, takže prohlížeče, messengery a další programy jsou těžko použitelné.

V nastavení lze přitom zvlášť upravit dostupnou rychlost pro aktualizace na pozadí a na popředí. Ty první se spustí automaticky, ty druhé pak ručně po kliknutí na tlačítko Vyhledat aktualizace.

Windows 10 mimochodem dovolují stahovat aktualizace nejen ze serveru Microsoftu, ale také z ostatních počítačů na internetu. Tímto P2P uzlem se stanete, pokud sami stahování z jiných počítačů povolíte (běžně je funkce vypnutá). Po zapnutí můžete v nastavení Optimalizace doručení limit také rychlost nahrávání.

Diskuze (34) Další článek: Kompletní trojrozměrná mapa myšího mozku obsahuje souřadnice 100 milionů buněk

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Internet, Windows Update, Windows 10, Aktualizace, Microsoft Store, Windows 10X, May 2020 Update, Počítač, Windows +, Win + N, Připojení, Stahování, Rychlost, May, Optimalizace, Omezovač, Nastavení, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows