Intel | Windows 10 | Aktualizace

Aktualizace Windows 10 a softwaru Intelu může způsobovat vysoké zatěžování procesoru

Počátkem prosince vydaly firmy Microsoft a Intel nové aktualizace pro počítače s operačním systémem Windows 10. Ty však přinesly nejen řadu oprav, ale mnohým také způsobily vrásky na čele z důvodu nastalých problémů s výkonem a odezvou.

Konkrétně na některých zařízeních docházelo k zatěžování procesoru, které se projevovalo zpomalením jak při běžných operacích, tak i při hraní her. Zvýšené využívání CPU začali uživatelé hlásit po vydání prosincových aktualizací pro Windows 10 a Intel Driver & Software Assistant Tool.

Vytěžovaný procesor – pomalejší systém

V některých případech pomohla k vyřešení problémů odinstalace aktualizace KB4592438. Tento opravný balíček, vydaný 9. prosince, měl za úkol zlepšit zabezpečení při použití starší verze Microsoft Edge a produktů Microsoft Office.

Část uživatelů ale hlásila jiné potíže, projevující se vysokou zátěží procesoru procesem DSAService. V tomto případě se jedná o službu, jež je součástí nástroje pro aktualizaci softwaru Intel Driver & Support Assistant.

Proces DSAService dle postižených uživatelů zatěžoval procesor na 50 až 100 %, což způsobovalo například pokles snímkovací frekvence v některých hrách. Chyba se projevovala v náhodných intervalech a bez jakékoli zjevné souvislosti.

Řešením je odinstalace

Server Windows Latest, jež o nepříjemnostech informoval, konstatuje, že řešením výše uvedených potíží je odinstalace softwaru Intel Driver & Support Assistant, nebo odebrání kumulativní aktualizace a následné pozastavení instalací z Windows Update.

S ohledem na počet hlášení je velice pravděpodobné, že Intel a Microsoft již o potížích vědí a pracují na řešení. To by mělo být následně k dispozici prostřednictvím Windows Update, respektive na webu Intel Driver & Support Assistant.

Diskuze (37) Další článek: Od Proximy Centauri přišel signál, který vypadá jako umělý. Skepticismus je ale namístě

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Intel, Microsoft Office, Počítače, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Windows Update, Intel Driver & amp, Feature Experience Pack, Zatěžování, Support Assistant, Procesor, Win + N, Windows Latest, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace