Aktualizace Windows 10 a softwaru Intelu může způsobovat vysoké zatěžování procesoru

Počátkem prosince vydaly firmy Microsoft a Intel nové aktualizace pro počítače s operačním systémem Windows 10. Ty však přinesly nejen řadu oprav, ale mnohým také způsobily vrásky na čele z důvodu nastalých problémů s výkonem a odezvou.

Konkrétně na některých zařízeních docházelo k zatěžování procesoru, které se projevovalo zpomalením jak při běžných operacích, tak i při hraní her. Zvýšené využívání CPU začali uživatelé hlásit po vydání prosincových aktualizací pro Windows 10 a Intel Driver & Software Assistant Tool.

Vytěžovaný procesor – pomalejší systém

V některých případech pomohla k vyřešení problémů odinstalace aktualizace KB4592438. Tento opravný balíček, vydaný 9. prosince, měl za úkol zlepšit zabezpečení při použití starší verze Microsoft Edge a produktů Microsoft Office.

Část uživatelů ale hlásila jiné potíže, projevující se vysokou zátěží procesoru procesem DSAService. V tomto případě se jedná o službu, jež je součástí nástroje pro aktualizaci softwaru Intel Driver & Support Assistant.

Proces DSAService dle postižených uživatelů zatěžoval procesor na 50 až 100 %, což způsobovalo například pokles snímkovací frekvence v některých hrách. Chyba se projevovala v náhodných intervalech a bez jakékoli zjevné souvislosti.

Řešením je odinstalace

Server Windows Latest, jež o nepříjemnostech informoval, konstatuje, že řešením výše uvedených potíží je odinstalace softwaru Intel Driver & Support Assistant, nebo odebrání kumulativní aktualizace a následné pozastavení instalací z Windows Update.

S ohledem na počet hlášení je velice pravděpodobné, že Intel a Microsoft již o potížích vědí a pracují na řešení. To by mělo být následně k dispozici prostřednictvím Windows Update, respektive na webu Intel Driver & Support Assistant.

Diskuze (37) Další článek: Od Proximy Centauri přišel signál, který vypadá jako umělý. Skepticismus je ale namístě

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Microsoft Office, Počítače, Intel, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Intel Driver & amp, Support Assistant, Zatěžování, Procesor, Windows Latest


Určitě si přečtěte

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC