Aktualizace Windows 10 a softwaru Intelu může způsobovat vysoké zatěžování procesoru

Počátkem prosince vydaly firmy Microsoft a Intel nové aktualizace pro počítače s operačním systémem Windows 10. Ty však přinesly nejen řadu oprav, ale mnohým také způsobily vrásky na čele z důvodu nastalých problémů s výkonem a odezvou.

Konkrétně na některých zařízeních docházelo k zatěžování procesoru, které se projevovalo zpomalením jak při běžných operacích, tak i při hraní her. Zvýšené využívání CPU začali uživatelé hlásit po vydání prosincových aktualizací pro Windows 10 a Intel Driver & Software Assistant Tool.

Vytěžovaný procesor – pomalejší systém

V některých případech pomohla k vyřešení problémů odinstalace aktualizace KB4592438. Tento opravný balíček, vydaný 9. prosince, měl za úkol zlepšit zabezpečení při použití starší verze Microsoft Edge a produktů Microsoft Office.

Část uživatelů ale hlásila jiné potíže, projevující se vysokou zátěží procesoru procesem DSAService. V tomto případě se jedná o službu, jež je součástí nástroje pro aktualizaci softwaru Intel Driver & Support Assistant.

Proces DSAService dle postižených uživatelů zatěžoval procesor na 50 až 100 %, což způsobovalo například pokles snímkovací frekvence v některých hrách. Chyba se projevovala v náhodných intervalech a bez jakékoli zjevné souvislosti.

Řešením je odinstalace

Server Windows Latest, jež o nepříjemnostech informoval, konstatuje, že řešením výše uvedených potíží je odinstalace softwaru Intel Driver & Support Assistant, nebo odebrání kumulativní aktualizace a následné pozastavení instalací z Windows Update.

S ohledem na počet hlášení je velice pravděpodobné, že Intel a Microsoft již o potížích vědí a pracují na řešení. To by mělo být následně k dispozici prostřednictvím Windows Update, respektive na webu Intel Driver & Support Assistant.

Diskuze (37) Další článek: Od Proximy Centauri přišel signál, který vypadá jako umělý. Skepticismus je ale namístě

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Microsoft Office, Počítače, Intel, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Intel Driver & amp, Support Assistant, Procesor, Zatěžování, Windows Latest


Určitě si přečtěte

Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní