Microsoft | Windows Update | Windows 10

Aktualizace ovladačů již nebudou způsobovat problémy s kompatibilitou, slibuje Microsoft

Microsoft slibuje, že bude lépe vyhodnocovat kvalitu a spolehlivost aktualizací ovladačů systému Windows 10. Dle Windows Report hodlá k tomuto účelu využívat data získaná ze zařízení provozovaných ve dvou různých skupinách zákazníků: od účastníku testovacích programů Windows Insider a Retail Engagement Program.

Microsoft bojuje s nekompatibilitou či špatným fungováním aktualizovaných ovladačů dlouhodobě. Jedním z kroků bylo jejich zařazení v rámci Windows Update mezi volitelné aktualizace – uživatelé si díky tomu mohou zvolit kdy a zda vůbec chtějí novou verzi nainstalovat.

Řešením je lepší analýza

Microsoft distribuuje prostřednictvím služby Windows Update tisíce ovladačů na miliony počítačů. V tomto měřítku může jeden špatně fungující ovladač způsobit potíže desetitisícům uživatelů po celém světě. Proto je před uvolněním velice zásadní důkladné otestování.

Dalším krokem na cestě za kvalitnějšími ovladači bude využívání dat od zákazníků, kteří v rámci testovacích programů poskytují Microsoftu zpětnou vazbu. Firma hodlá tato data lépe vyhodnocovat, přičemž se primárně zaměří právě na kvalitu a spolehlivost aktualizací ovladačů.

Využívat bude údaje ze zařízení, poskytujících informace o hardwaru a softwaru počítače – tedy identifikátory HWID (Hardware Identification), CHID (Computer Hardware ID) a údaj o verzi operačního systému. Bude tak mít k dispozici například informace o výrobci hardwaru, verzi BIOSu či nainstalovaných komponentách.

Zlobivé ovladače neprojdou

Tímto způsobem bude Microsoft schopen identifikovat všechny ovladače, které nesplňují požadavky na kvalitu. V jeho hledáčku se objeví především ty, které způsobují zpomalení či problémy v návaznosti na konkrétní hardware.

Pokud touto cestou dojde k odhalení nějakého problematického ovladače, bude příslušná problematická aktualizace zablokována. Blokace však bude platit pouze pro postižená zařízení, která budou identifikována na základě jejich hardwarového ID, revize a verze operačního systému.

Konečným výsledkem by mělo být, že počítačům se známou nekompatibilitou nebudou přes Windows Update nabízeny aktualizace, u nichž se ukázalo, že by mohly způsobovat potíže. Samozřejmě na reálné výsledky tohoto opatření v praxi si budeme muset nějaký čas počkat.

Diskuze (14) Další článek: Po novém amfetaminu se hubne bez nežádoucích vedlejších účinků

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows Update, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, BIOS, CHID, Slib, Kompatibilita, Počítač, Windows Report, Verze, Ovladač, Nekompatibilita, Testovací program, Alt + TabSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
Capcom slaví výročí Dragon
Michal Maliarov
Dragon's DogmaCapcomRPG
Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

** Hackeři zaútočili na Nvidii ** Získali tajná data i zdrojové kódy ** Na internetu se začínají objevovat plány budoucích grafických karet

Karel Javůrek
Grafické kartyHackingNvidia