Microsoft | Aktualizace | Office 365

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Office 365 dostává řadu důležitých aktualizací. V čele novinek je správa úkolů, poháněná umělou inteligencí, nové integrace aplikace Outlook a implementace Editoru do PowerPointu.

Začněme u textového editoru Word, kde testující v rámci programu Insider již mohou vyzkoušet usnadnění s pomocí strojového učení. Stačí v textu zadat značky, jako například „TODO:“ či „<<insert closing here>>“, čímž automaticky dojde k vytvoření seznamu úkolů, které je na dokumentu ještě nutné provést.

Další novinkou jsou zmínky, nápadně připomínající svou podobou zmínky ze sociální sítě Twitter. Pokud v dokumentu uvedete kontakt se zavináčem na začátku (@jméno), Word upozorní zmíněného uživatele, že má v dokumentu nějaký úkol.

Outlook a úkoly

Možnost plánování přijde také do aplikace Outlook díky integraci aktualizovaného Microsoft To-Do. Podobně, jako v Gmailu, může uživatel v novém webovém rozhraní vkládat e-maily přímo do okna s úkoly. Ty se pak synchronizují do cloudu aplikace To-Do.

Uživatelé také budou moci vložit úkoly z panelu přímo do kalendáře a naplánovat je tak na konkrétní termín. Tato možnost bude spuštěna v prosinci společně s novým designem.

Uživatelé Outlooku dostanou také nové možnosti přihlášení. Na základě zpětné vazby Microsoft umožní uživatelům přihlásit se pomocí svého pracovního či školního účtu v aplikaci Outlook.com. Po přihlášení budou přesměrováni na stránku firmy nebo školy, kde budou automaticky vyplněny jejich přihlašovací údaje.

Novinky v Teams a PowerPoint

Další změny čekají platformu pro skupinové chatování Microsoft Teams. Kromě dalších novinek mohou nyní uživatelé naplánovat schůzky, vyhledávat kolegy a nastavovat „tiché hodiny“, ve kterých nebudou v nastavených časech dostávat push upozornění.

Dvě významné novinky dostala prezentační aplikace PowerPoint. V prosinci se uživatelé konečně dočkají Editoru, což je funkce, která byla nejprve spuštěna pro aplikaci Word a používá umělou inteligenci ke zlepšování psaného projevu, včetně gramatiky.

Dále by díky integraci Microsoft Forms měla přibýt možnost implementovat do prezentací různé formuláře a kvízy. Cílem je získat rychlou zpětnou vazbu, aniž byste museli přesměrovávat uživatele do aplikací třetích stran.

Novinky v Office 365 jdou v souladu s aktualizacemi Windows 10 a sadou Enterprise Mobility + Security, dohromady se tedy promítnout i v rámci podnikového řešení Microsoft 365, které zahrnuje kompletní softwarovou výbavu Microsoftu v rámci předplatného. Právě uživatelé Microsoft 365 výše uvedené novinky dostanou nejdříve, předplatitelům samotných Office 365 budou zpřístupněny brzy poté. Více se dozvíte na oficiálním blogu.

Diskuze (1) Další článek: Stimulace určité části mozku zmírňuje symptomy deprese

Témata článku: Microsoft, Gmail, Umělá inteligence, Twitter, Strojové učení, Aktualizace, Outlook, Microsoft Word, Office 365, Microsoft Office, PowerPoint, Pracovní účet, Nový nástroj, Zpětná vazba, Nová možnost, Důležitá aktualizace, Novinka, Podnikové řešení, Uvedená novinka, Teams, Úkol, Nový design, Uživatelé, Editor, Významná novinka


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 12

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů