Microsoft | Aktualizace | Office 365

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Office 365 dostává řadu důležitých aktualizací. V čele novinek je správa úkolů, poháněná umělou inteligencí, nové integrace aplikace Outlook a implementace Editoru do PowerPointu.

Začněme u textového editoru Word, kde testující v rámci programu Insider již mohou vyzkoušet usnadnění s pomocí strojového učení. Stačí v textu zadat značky, jako například „TODO:“ či „<<insert closing here>>“, čímž automaticky dojde k vytvoření seznamu úkolů, které je na dokumentu ještě nutné provést.

Další novinkou jsou zmínky, nápadně připomínající svou podobou zmínky ze sociální sítě Twitter. Pokud v dokumentu uvedete kontakt se zavináčem na začátku (@jméno), Word upozorní zmíněného uživatele, že má v dokumentu nějaký úkol.

Outlook a úkoly

Možnost plánování přijde také do aplikace Outlook díky integraci aktualizovaného Microsoft To-Do. Podobně, jako v Gmailu, může uživatel v novém webovém rozhraní vkládat e-maily přímo do okna s úkoly. Ty se pak synchronizují do cloudu aplikace To-Do.

Uživatelé také budou moci vložit úkoly z panelu přímo do kalendáře a naplánovat je tak na konkrétní termín. Tato možnost bude spuštěna v prosinci společně s novým designem.

Uživatelé Outlooku dostanou také nové možnosti přihlášení. Na základě zpětné vazby Microsoft umožní uživatelům přihlásit se pomocí svého pracovního či školního účtu v aplikaci Outlook.com. Po přihlášení budou přesměrováni na stránku firmy nebo školy, kde budou automaticky vyplněny jejich přihlašovací údaje.

Novinky v Teams a PowerPoint

Další změny čekají platformu pro skupinové chatování Microsoft Teams. Kromě dalších novinek mohou nyní uživatelé naplánovat schůzky, vyhledávat kolegy a nastavovat „tiché hodiny“, ve kterých nebudou v nastavených časech dostávat push upozornění.

Dvě významné novinky dostala prezentační aplikace PowerPoint. V prosinci se uživatelé konečně dočkají Editoru, což je funkce, která byla nejprve spuštěna pro aplikaci Word a používá umělou inteligenci ke zlepšování psaného projevu, včetně gramatiky.

Dále by díky integraci Microsoft Forms měla přibýt možnost implementovat do prezentací různé formuláře a kvízy. Cílem je získat rychlou zpětnou vazbu, aniž byste museli přesměrovávat uživatele do aplikací třetích stran.

Novinky v Office 365 jdou v souladu s aktualizacemi Windows 10 a sadou Enterprise Mobility + Security, dohromady se tedy promítnout i v rámci podnikového řešení Microsoft 365, které zahrnuje kompletní softwarovou výbavu Microsoftu v rámci předplatného. Právě uživatelé Microsoft 365 výše uvedené novinky dostanou nejdříve, předplatitelům samotných Office 365 budou zpřístupněny brzy poté. Více se dozvíte na oficiálním blogu.

Diskuze (1) Další článek: Stimulace určité části mozku zmírňuje symptomy deprese

Témata článku: Microsoft, Umělá inteligence, Gmail, Strojové učení, Twitter, Aktualizace, Microsoft Office, Office 365, Outlook, Microsoft Word, PowerPoint, Nový design, Důležitá aktualizace, Úkol, Třetí strana, Sociální síť, Novinka, Aplikace, Psaný projev, Nová možnost, Office, Editor, Významná novinka, Zpětná vazba, Nastavený čas


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 86

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 29

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

** Jistě je zná každý z vás: chybové hlášky Windows ** Informují o chybě, ale často vlastně vůbec nic neřeknou ** Po 30 letech si toho v Redmondu konečně všimli

Jakub Čížek | 124