Microsoft | Aktualizace | Office 365

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Office 365 dostává řadu důležitých aktualizací. V čele novinek je správa úkolů, poháněná umělou inteligencí, nové integrace aplikace Outlook a implementace Editoru do PowerPointu.

Začněme u textového editoru Word, kde testující v rámci programu Insider již mohou vyzkoušet usnadnění s pomocí strojového učení. Stačí v textu zadat značky, jako například „TODO:“ či „<<insert closing here>>“, čímž automaticky dojde k vytvoření seznamu úkolů, které je na dokumentu ještě nutné provést.

Další novinkou jsou zmínky, nápadně připomínající svou podobou zmínky ze sociální sítě Twitter. Pokud v dokumentu uvedete kontakt se zavináčem na začátku (@jméno), Word upozorní zmíněného uživatele, že má v dokumentu nějaký úkol.

Outlook a úkoly

Možnost plánování přijde také do aplikace Outlook díky integraci aktualizovaného Microsoft To-Do. Podobně, jako v Gmailu, může uživatel v novém webovém rozhraní vkládat e-maily přímo do okna s úkoly. Ty se pak synchronizují do cloudu aplikace To-Do.

Uživatelé také budou moci vložit úkoly z panelu přímo do kalendáře a naplánovat je tak na konkrétní termín. Tato možnost bude spuštěna v prosinci společně s novým designem.

Uživatelé Outlooku dostanou také nové možnosti přihlášení. Na základě zpětné vazby Microsoft umožní uživatelům přihlásit se pomocí svého pracovního či školního účtu v aplikaci Outlook.com. Po přihlášení budou přesměrováni na stránku firmy nebo školy, kde budou automaticky vyplněny jejich přihlašovací údaje.

Novinky v Teams a PowerPoint

Další změny čekají platformu pro skupinové chatování Microsoft Teams. Kromě dalších novinek mohou nyní uživatelé naplánovat schůzky, vyhledávat kolegy a nastavovat „tiché hodiny“, ve kterých nebudou v nastavených časech dostávat push upozornění.

Dvě významné novinky dostala prezentační aplikace PowerPoint. V prosinci se uživatelé konečně dočkají Editoru, což je funkce, která byla nejprve spuštěna pro aplikaci Word a používá umělou inteligenci ke zlepšování psaného projevu, včetně gramatiky.

Dále by díky integraci Microsoft Forms měla přibýt možnost implementovat do prezentací různé formuláře a kvízy. Cílem je získat rychlou zpětnou vazbu, aniž byste museli přesměrovávat uživatele do aplikací třetích stran.

Novinky v Office 365 jdou v souladu s aktualizacemi Windows 10 a sadou Enterprise Mobility + Security, dohromady se tedy promítnout i v rámci podnikového řešení Microsoft 365, které zahrnuje kompletní softwarovou výbavu Microsoftu v rámci předplatného. Právě uživatelé Microsoft 365 výše uvedené novinky dostanou nejdříve, předplatitelům samotných Office 365 budou zpřístupněny brzy poté. Více se dozvíte na oficiálním blogu.

Diskuze (1) Další článek: Stimulace určité části mozku zmírňuje symptomy deprese

Témata článku: Microsoft, Umělá inteligence, Gmail, Twitter, Strojové učení, Aktualizace, Outlook, Microsoft Word, Office 365, Microsoft Office, PowerPoint, Textový editor, Uživatelé, Třetí strana, Nový design, Nová možnost, Teams, Sociální síť, Word, Oficiální blog, Podnikové řešení, Novinka, Nový nástroj, Aplikace, Editor


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Živě z Pekingu: Otestovali jsme Velký čínský firewall a hledali dalajlámu

Živě z Pekingu: Otestovali jsme Velký čínský firewall a hledali dalajlámu

** O Velkém čínském firewallu toho byly napsány už stohy ** Vyzkoušíte jej ale až na místě ** A tak jsme vyrazili do Pekingu a začali hledat dalajlámu

Jakub Čížek, Antonín Trčálek | 60

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů