Microsoft | Aktualizace | Office 365

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Aktualizace Office 365 přináší nové nástroje. Měli byste s nimi být produktivnější

Office 365 dostává řadu důležitých aktualizací. V čele novinek je správa úkolů, poháněná umělou inteligencí, nové integrace aplikace Outlook a implementace Editoru do PowerPointu.

Začněme u textového editoru Word, kde testující v rámci programu Insider již mohou vyzkoušet usnadnění s pomocí strojového učení. Stačí v textu zadat značky, jako například „TODO:“ či „<<insert closing here>>“, čímž automaticky dojde k vytvoření seznamu úkolů, které je na dokumentu ještě nutné provést.

Další novinkou jsou zmínky, nápadně připomínající svou podobou zmínky ze sociální sítě Twitter. Pokud v dokumentu uvedete kontakt se zavináčem na začátku (@jméno), Word upozorní zmíněného uživatele, že má v dokumentu nějaký úkol.

Outlook a úkoly

Možnost plánování přijde také do aplikace Outlook díky integraci aktualizovaného Microsoft To-Do. Podobně, jako v Gmailu, může uživatel v novém webovém rozhraní vkládat e-maily přímo do okna s úkoly. Ty se pak synchronizují do cloudu aplikace To-Do.

Uživatelé také budou moci vložit úkoly z panelu přímo do kalendáře a naplánovat je tak na konkrétní termín. Tato možnost bude spuštěna v prosinci společně s novým designem.

Uživatelé Outlooku dostanou také nové možnosti přihlášení. Na základě zpětné vazby Microsoft umožní uživatelům přihlásit se pomocí svého pracovního či školního účtu v aplikaci Outlook.com. Po přihlášení budou přesměrováni na stránku firmy nebo školy, kde budou automaticky vyplněny jejich přihlašovací údaje.

Novinky v Teams a PowerPoint

Další změny čekají platformu pro skupinové chatování Microsoft Teams. Kromě dalších novinek mohou nyní uživatelé naplánovat schůzky, vyhledávat kolegy a nastavovat „tiché hodiny“, ve kterých nebudou v nastavených časech dostávat push upozornění.

Dvě významné novinky dostala prezentační aplikace PowerPoint. V prosinci se uživatelé konečně dočkají Editoru, což je funkce, která byla nejprve spuštěna pro aplikaci Word a používá umělou inteligenci ke zlepšování psaného projevu, včetně gramatiky.

Dále by díky integraci Microsoft Forms měla přibýt možnost implementovat do prezentací různé formuláře a kvízy. Cílem je získat rychlou zpětnou vazbu, aniž byste museli přesměrovávat uživatele do aplikací třetích stran.

Novinky v Office 365 jdou v souladu s aktualizacemi Windows 10 a sadou Enterprise Mobility + Security, dohromady se tedy promítnout i v rámci podnikového řešení Microsoft 365, které zahrnuje kompletní softwarovou výbavu Microsoftu v rámci předplatného. Právě uživatelé Microsoft 365 výše uvedené novinky dostanou nejdříve, předplatitelům samotných Office 365 budou zpřístupněny brzy poté. Více se dozvíte na oficiálním blogu.

Diskuze (1) Další článek: Stimulace určité části mozku zmírňuje symptomy deprese

Témata článku: Microsoft, Gmail, Umělá inteligence, Twitter, Strojové učení, Aktualizace, Outlook, Microsoft Word, Microsoft Office, Office 365, PowerPoint, Uvedená novinka, Úkol, Word, Uživatelé, Psaný projev, Sociální síť, Nová možnost, Oficiální blog, Office, Nastavený čas, Zpětná vazba, Nový design, Pracovní účet, Třetí strana


Určitě si přečtěte

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

** Tesla začne prodávat solární střešní tašky, které představila před dvěma lety ** Výroba začne v první polovině příštího roku ** Tašky budou odolné, dostanou doživotní záruku a na přání i vyhřívání

Petr Melechin, Karel Dlabač | 24

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

** Vědci vytvořili nový typ rychlé 3D tiskárny ** 3D tiskárna používá standardní materiál ** je 10× rychlejší než srovnatelné tiskárny a to i v porovnání s drahými komerčními modely

Karel Javůrek | 52

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů