Microsoft | Windows 10 | PowerToys

Aktualizace Microsoft PowerToys pro Windows 10 přináší několik nových funkcí

Sada bezplatných systémových nástrojů pro pokročilé uživatele Microsoft PowerToys dostala další aktualizaci. Kromě oprav řady nalezených chyb přináší nové funkce a rozhraní v aplikacích pro změnu velikosti obrázků a pro výběr barvy.

Připomeňme, že balík PowerToys existuje již od Windows 95. Jeho cílem je maximalizovat produktivitu a přinést širší možnosti přizpůsobení. Od konce roku 2018 vyvíjí Microsoft nové nástroje určené speciálně pro Windows 10. Software je šířen jako freeware s otevřeným kódem pod licencí MIT License a je hostovaný na GitHubu.

Novinky v MS PowerToys

Počátkem tohoto roku přidal Microsoft do sady nový nástroj Image Resizer. Jak naznačuje jeho název, slouží ke změně velikosti obrázků, včetně možnosti hromadného zmenšení více souborů najednou. Nástroj přišel s velmi jednoduchým přístupem, ale chybělo mu uživatelsky přívětivé rozhraní.

A právě to je jedna z novinek, kterou přinášejí PowerToys v zatím poslední verzi 0.27.0. Uživatelé získají grafické prostředí, ve kterém si jednoduše „naklikají“ potřebné parametry. Dialogové okno dokonce podporuje grafická témata.

Ve vylepšeném nástroji Image Resizer lze volit cílovou velikost vybraných fotografií výběrem z několika možností – malé, střední, velké, telefon a vlastní. Výchozí velikosti pro jednotlivé režimy lze uživatelsky upravovat.

Další funkce a vylepšení

Jak jsme zmínili na začátku, další novinkou je vylepšený nástroj pro výběr barvy, označovaný jako Color Picker. Přichází s moderním uživatelským rozhraním se zaoblenými rohy. Pokud tento nástroj neznáte, pak vězte, že slouží k rychlému zjištění barvy jakéhokoli obrazového bodu.

Z dalších provedených změn jmenujme:

  • Vylepšení instalačního programu včetně podpory tmavého režimu.
  • Lepší možnosti přizpůsobení pro více monitorů.
  • Opravy několika problémů s přístupností.
  • Práce na lokalizacích uživatelského rozhraní.
  • Z PowerToys Run byly odebrány nepoužívané závislosti.

„Cílem vydání verze 0.27 bylo zaměření na zkušenost koncových uživatelů, stabilitu, dostupnost, lokalizaci a zlepšení kvality života jak vývojového týmu, tak i našich uživatelů.“ uvádí Microsoft na GitHubu, odkud si můžete nejnovější PowerToys stáhnout (instalační balíček je velký 18,5 MB a k jeho spuštění je nutné mít nainstalované .NET Core Runtime).

Diskuze (11) Další článek: Flavanoly v akci aneb kakao jako „duševní doping“

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Aktualizace, Windows 10, GitHub, PowerToys, Velikost, Uživatelé, Nová funkce, Změna velikosti, Nástroj, Color Picker, Image Resizer


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5