Kamera | Aktualizace | GoPro

Akční kamera GoPro HERO10 Black dostává aktualizaci, jež by měla vyřešit problémy s přehříváním

Americký výrobce akčních kamer GoPro vydal aktualizaci firmwaru pro model HERO10 Black. Update má vyřešit problémy s přehříváním, na které si stěžovali někteří uživatelé. V krajních případech kvůli tomu docházelo i k samovolnému vypnutí kamery.

Za jeden z důvodů, proč se kamera GoPro HERO10 Black přehřívala, je označována schopnost nahrávat video v rozlišení 5,3K při 60 snímcích za sekundu. To klade vysoké nároky na hardware, který v zátěži produkuje zvýšené množství tepla.

Aktualizace opraví přehřívání

Po aktualizaci firmwaru nabídne kamera tři nové režimy: Extended Battery, přinášející prodlouženou výdrž baterie, Tripod/Stationary Video pro videa snímaná ze stativu a Maximum Video Performance pro nejvyšší možný výkon.

Největším přínosem z hlediska snížení přehřívání má být nový režim pro natáčení ze stativu. V něm je optimalizováno rozlišení videa, počet snímků za sekundu a délka videoklipu v době, kdy se kamera nepohybuje a neproudí kolem ní vzduch, který by jí ochlazoval.

Režim Extended Battery optimalizuje snímkovací frekvenci a rozlišení kamery pro maximální výdrž baterie a co nejdelší dobu záznamu. Poslední mód Maximum Video Performance využívá nejvyšší možnou snímkovací frekvenci a rozlišení kamery pro dosažení špičkové kvality obrazu.

Nové režimy

GoPro uvádí, že nový režim Tripod/Stationary Video prodlouží průměrnou délku videoklipu při rozlišení 5,3K a 60 snímcích za sekundu o 47 procent na 29 minut. Teplota kamery by přitom neměla překročit 25 stupňů Celsia.

Největší přínos v délce klipu je patrný u nahrávání videa v rozlišení 4K při 60 fps, kde dojde k prodloužení o 154 % na 63 minut. Toto zlepšení je částečně možné díky deaktivaci funkce HyperSmooth a GPS v režimu natáčení ze stativu.

Kromě aktualizace firmwaru GoPro oznámilo také novou baterii Enduro, která poskytne prodlouženou životnost a lepší výkon při nízkých teplotách. S baterií Enduro zvládne kamera nahrávat 5,3K video při 60 fps přibližně 56 minut. Uživatelé mohou s touto baterií očekávat delší záznam videa i při použití v prostředí s typickými tepelnými podmínkami. Enduro bude k dispozici od 30. listopadu za 25 amerických dolarů, tj. cca 550 Kč.

Diskuze (3) Další článek: Raspberry Pi Zero 2 W: Nový britský minipočítač slibuje 5× vyšší výkon

Témata článku: Sport, Kamera, Baterie, Aktualizace, GoPro, Přehřívání, Stativ, Enduro, Režim, Nový režim, Black, Rozlišení, Digitální kamery na Heureka.czRecenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Tato detektivka je už sice starší záležitostí, ale na konzole dorazila v krabicové verzi teprve nedávno. Při té příležitosti jsme si řekli, že by nebylo od věci se k ní vrátit a podívat se na to, jaké změny přinesla její Final Cut verze.

Martin Nahodil
Disco ElysiumPS5RecenzeAdventury
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod stromeček, nejen na koledy

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress