Airbnb | COVID-19 | Cestování

Airbnb stále trápí odliv zákazníků kvůli covidu, začne nabízet vlastní cestovní pojištění

Foto: Airbnb
Airbnb stále trápí odliv zákazníků kvůli covidu, začne nabízet vlastní cestovní pojištění  | Foto: Airbnb

I když se od začátku pandemie už cestovatelské podmínky zlepšily, stále není překračování hranic jednoduché, navíc situaci nyní komplikuje šíření varianty omikron. Airbnb se tak opět potýká s nedostatkem zájmu o cestování a podle všeho toto už má dost. Spouští programy, které na covid reagují, dokonce chce začít poskytovat vlastní cestovní pojištění. 

O tomto cestovním pojištění je firma zatím spíše tajemná, na svém blogu uvedla jen to, že ho spustí během jara 2022 a bude provozováno ve spolupráci s nejmenovanou „důvěryhodnou pojišťovací společností“. Dosud Airbnb žádné pojišťovací produkty neposkytovalo, uživatele pouze upozorňovalo, že by se před cestami měli pojistit.

Důvod pro vstup do tohoto nového segmentu je jednoduchý a firma se jím netají – covid. Airbnb podotýká, že cestování je od začátku pandemie opravdu složité a s omikronem dvojnásob, nová varianta podle slov služby zasáhla uživatele i hostitele „velkou mírou“. To vede k tomu, že někteří lidé si nechtějí pobyty objednávat kvůli obavám, co by se stalo, kdyby se nakazili. 

Situaci má řešit právě vlastní pojištění – samozřejmě ho lze objednat u třetích stran, ale otázka, jestli to všichni cestující skutečně dělají – a pak nová série kompenzačních nástrojů, které jsou mířeny na covidové situace, které uživatelé neovlivní, třeba náhlé uzavření hranic.

Tato novinka se jmenuje Guest COVID Support Program a funguje tak, že pokud nebudete moci přicestovat kvůli náhle uzavřeným hranicím nebo povinné karanténě, která se také neustále mění, Airbnb vám nadělí voucher na příští cestu v hodnotě 50 procent z částky, která uživateli nebyla vrácena. Program platí pro všechny rezervace mladší 21. prosince 2021.

Airbnb přidává i příklad situace, kdy by uživatelé měli nárok na voucher. Například kdybyste si v říjnu zarezervovali na prosinec pobyt v Izraeli a tamní vláda během té doby nařídila všem cizincům povinné karantény. V případě zrušení rezervace byste dostali poukaz na půlku peněz. Jenže kdybyste si pobyt rezervovali, pak zrušili a cestovatelské restrikce se mezitím nezměnily, program by se na vás nevztahoval. 

Diskuze (4) Další článek: Více než polovina nemocničních zařízení připojených k internetu má zranitelnost, která může ohrozit zdraví či životy pacientů

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Airbnb, Cestování, Turistika, Blog, Sdílená ekonomika, Izrael, Ubytování, Cestovní pojištění, Uživatelé, Varianta omikron, COVID, Odliv, Pandemie, Guest, Odliv zákazníkůSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
České Matcho se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Podívejte se, jak funguje jeho koncept spoj 3

České Matcho se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Podívejte se, jak funguje jeho koncept spoj 3

Nedávno představená novinka od FiolaSoftu spojuje FPS akci s žánrem spoj 3. Díky novému traileru se můžete podívat, jak tahle kombinace bude fungovat.

Martin Nahodil
MatchoVideo
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky