Airbnb | Cestování | Ubytování

Airbnb se zaměřilo na služebky. Nabídne nejvhodnější ubytování pro pracovní cestu

Airbnb se zaměřilo na služebky. Nabídne nejvhodnější ubytování pro pracovní cestu

Ubytovací portál Airbnb přišel s další novinkou, která tentokrát cílí na uživatele, cestující primárně za pracovními povinnostmi. Ve výpisu nabízených ubytovacích kapacit zvýrazní ty, jež mají kladná hodnocení od ostatních zákazníků, kteří do dané destinace cestovali kvůli práci.

Novinka vychází z logického předpokladu, že požadavky uživatelů, hledajících ubytování například na trávení dovolené, se v některých ohledech liší od  těch, jež míří do cizích míst kvůli pracovním povinnostem. Ve vyhledávání se objevuje nový filtr Work trip, který přednostně zobrazí nabídky s pozitivním hodnocením od ostatních uživatelů, kteří v dané lokalitě přebývali kvůli práci.

Klepněte pro větší obrázek 
Nový filtr Work trip

Pohodovější služební cesty

Nová funkce má za úkol nabídnout ubytování, která jsou vhodná pro pracovní a služební cesty. Takový byt či dům by měl nabízet připojení k internetu přes Wi-Fi, pracovní prostory, ručníky, vysoušeč vlasů, detektory kouře a oxidu uhelnatého či možnost flexibilního příjezdu a odjezdu.

Airbnb míří novinkou nejen na jednotlivce, ale i na firmy, které vysílají své zaměstnance na služební cesty a hledají pro ně ubytování. Prostřednictvím přepínače, který je globálně dostupný od pondělí 22. července ve webové i mobilní aplikaci, lze snadno filtrovat vhodné nabídky a eliminovat tak například chaty či ubytování zaměřená na trávení volného času.

Klepněte pro větší obrázek 
Nejlepší nabídky pro pracovní cesty

V zobrazování odpovídajících položek se provozovatel spoléhá na své klienty, kteří mohou při hodnocení ubytování uvést účel své cesty. Ve výběru by se tak měly na prvních pozicích objevovat položky, které kladně hodnotili především ti, kdož byli v daném místě ubytováni kvůli pracovním povinnostem.

Airbnb nejen na dovolenou či výlet

Již od roku 2014 najdete v nabídce službu Airbnb for Work, zaměřující se právě na klientelu z řad pracujících cestujících. V současnosti ji ke správě služebních cest používá více než půl milionu firem z celého světa, které díky ní mohou využít například centralizovanou fakturaci či správu výdajů.

Kromě ubytování jsou v nabídce také prostory pro provozování teambuildingových aktivit, pořádání obchodních schůzek a přednášek. Provozovatel jednoho z největších portálů v tomto segmentu tak reaguje na rostoucí počet klientů, kteří stále častěji místo tradičních hotelů dávají přednost ubytování v soukromí.

„Tento nový způsob, jak najít ubytování vhodné pro práci, zahrnuje místa, splňující zvýšené standardy kvality tím, že nabízí položky, které získaly kladné hodnocení od ostatních klientů, cestujících za prací...“ uvádí Airbnb v oficiálním prohlášení.

Diskuze (1) Další článek: Nové grafiky od AMD brzy přijdou v úpravách od různých výrobců. Jako první ukázalo MSI svou kartu RX 5700 XT Mech

Témata článku: Internet, Wi-Fi, Airbnb, Cestování, Turistika, Sdílená ekonomika, Ubytování, Položka, Služební cesta, Kladné hodnocení, Uživatelé, Hodnocení, Pracovní cesta, Pracovní povinnost, Schůze


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 94

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF