Airbnb | Sdílená ekonomika | Ubytování

Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Airbnb zakazuje nabídky nemovitostí na pořádání párty a podobných akcí. Reaguje tak na událost ze 31. října, kdy v průběhu halloweenského večírku zemřelo pět lidí a několik dalších bylo zraněno během střelby. Nemovitost přitom byla původně pronajata přes Airbnb pro rodinnou akci, nicméně díky publikování události na sociálních sítích se nakonec na místě sešlo kolem stovky účastníků.

Během akce začal přinejmenším jeden z účastníků střílet do ostatních – pět jich zemřelo, další byli zraněni. Generální ředitel Airbnb Brian Chesky v reakci na nešťastnou událost oznámil, že firma podnikne kroky proti pořádání nepovolených párty v pronajímaných nemovitostech.

Technologie na hledání podezřelých pronájmů

V sérii tweetů Chesky uvedl, že služba okamžitě zakazuje nabídky „párty domů“ a podnikne další kroky proti nežádoucímu chování hostů. Jejich součástí má být i důkladnější manuální prověřování potenciálně rizikových rezervací, pro které Airbnb používá vlastní technologii.

Dalším krokem bezpečnostních iniciativ je sestavení nového týmu, jehož úkolem bude dohlížet na rezervace nemovitostí. Vedením byla pověřena viceprezidentka Margaret L. Richardson. Veškerá opatření by měla být zavedena do praxe během pouhých deseti dnů.

Uživatelům, kteří přes zákaz uspořádají v pronajatém domě či bytě večírek, bude bez milosti zablokován účet na Airbnb. Nejnovější kroky sice nutně nezabrání zneužívání nemovitostí k jiným než stanoveným účelům, ale mohou odradit potenciálně problematické hosty.

Nešťastný případ, který to způsobil

Zpočátku nic nenaznačovalo, že by se pronajatá nemovitost měla stát centrem masakru. Dům si rezervovala uživatelka s tím, že v něm hodlá uspořádat setkání se svou rodinou, čítající celkem dvanáct členů. Dle některých zdrojů byla majiteli – zejména s ohledem na termín halloweenu – výslovně upozorněna na zákaz pořádání jakýchkoli akcí.

Později se na sociálních sítích objevila veřejná pozvánka na párty v této nemovitosti, na kterou zareagovalo zhruba sto lidí. Před jedenáctou hodinou večerní si sousedé stěžovali na hluk majiteli, který přivolal policii. Než muži zákona přijeli, došlo ke střelbě. Zdroje se rozcházejí v tom, zda byl někdo zatčen, uvádějí jen to, že se na místě údajně našly dvě zbraně.

V jednom z prvních tweetů po nešťastné události Brian Chesky napsal: „Co se stalo ve čtvrtek v noci v kalifornské Orindě bylo hrozné. Soucítím s rodinami a sousedy zasaženými touto tragédií – pracujeme na jejich podpoře.“

Diskuze (7) Další článek: Češi dobývají svět s mobilem pro nevidomé. Vyzkoušeli jsme ho na vlastní oči

Témata článku: Sociální sítě, Airbnb, Policie, Cestování, Sdílená ekonomika, Ubytování, Pořádání, Bana, Party, Aplikace, Zákaz, Hod, Nemovitost, Brian Chesky, Nešťastná událost, Zranění, Chesky, Večírek, Události


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky