Airbnb | Sdílená ekonomika | Ubytování

Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Airbnb hodlá zakázat nepovolené večírky. Kdo zákaz poruší, dostane v aplikaci ban

Airbnb zakazuje nabídky nemovitostí na pořádání párty a podobných akcí. Reaguje tak na událost ze 31. října, kdy v průběhu halloweenského večírku zemřelo pět lidí a několik dalších bylo zraněno během střelby. Nemovitost přitom byla původně pronajata přes Airbnb pro rodinnou akci, nicméně díky publikování události na sociálních sítích se nakonec na místě sešlo kolem stovky účastníků.

Během akce začal přinejmenším jeden z účastníků střílet do ostatních – pět jich zemřelo, další byli zraněni. Generální ředitel Airbnb Brian Chesky v reakci na nešťastnou událost oznámil, že firma podnikne kroky proti pořádání nepovolených párty v pronajímaných nemovitostech.

Technologie na hledání podezřelých pronájmů

V sérii tweetů Chesky uvedl, že služba okamžitě zakazuje nabídky „párty domů“ a podnikne další kroky proti nežádoucímu chování hostů. Jejich součástí má být i důkladnější manuální prověřování potenciálně rizikových rezervací, pro které Airbnb používá vlastní technologii.

Dalším krokem bezpečnostních iniciativ je sestavení nového týmu, jehož úkolem bude dohlížet na rezervace nemovitostí. Vedením byla pověřena viceprezidentka Margaret L. Richardson. Veškerá opatření by měla být zavedena do praxe během pouhých deseti dnů.

Uživatelům, kteří přes zákaz uspořádají v pronajatém domě či bytě večírek, bude bez milosti zablokován účet na Airbnb. Nejnovější kroky sice nutně nezabrání zneužívání nemovitostí k jiným než stanoveným účelům, ale mohou odradit potenciálně problematické hosty.

Nešťastný případ, který to způsobil

Zpočátku nic nenaznačovalo, že by se pronajatá nemovitost měla stát centrem masakru. Dům si rezervovala uživatelka s tím, že v něm hodlá uspořádat setkání se svou rodinou, čítající celkem dvanáct členů. Dle některých zdrojů byla majiteli – zejména s ohledem na termín halloweenu – výslovně upozorněna na zákaz pořádání jakýchkoli akcí.

Později se na sociálních sítích objevila veřejná pozvánka na párty v této nemovitosti, na kterou zareagovalo zhruba sto lidí. Před jedenáctou hodinou večerní si sousedé stěžovali na hluk majiteli, který přivolal policii. Než muži zákona přijeli, došlo ke střelbě. Zdroje se rozcházejí v tom, zda byl někdo zatčen, uvádějí jen to, že se na místě údajně našly dvě zbraně.

V jednom z prvních tweetů po nešťastné události Brian Chesky napsal: „Co se stalo ve čtvrtek v noci v kalifornské Orindě bylo hrozné. Soucítím s rodinami a sousedy zasaženými touto tragédií – pracujeme na jejich podpoře.“

Diskuze (8) Další článek: Češi dobývají svět s mobilem pro nevidomé. Vyzkoušeli jsme ho na vlastní oči

Témata článku: Sociální sítě, Airbnb, Policie, Sdílená ekonomika, Cestování, Ubytování, Pořádání, Bana, Večírek, Brian, Halloween, Hod, Party, Brian Chesky, Nešťastná událost, Události, Nemovitost, Zak, Aplikace, BCH, Nešťastný, Zákaz, Chesky, Zranění, KdoSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Pozor, letí raketa. Google na Ukrajině začne varovat uživatele Androidu před nálety
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayAktualizace softwaru
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy