Mobilní aplikace | Dvoufázové ověření | Air Bank

Air Bank spouští pohodlné přihlašování do internetového bankovnictví načtením QR kódu

Air Bank v pátek oficiálně spustila nový způsob přihlašování do svého internetového bankovnictví. Místo zadávání přihlašovacích údajů a potvrzování v mobilní aplikaci či kódem doručeným v SMS bude stačit naskenovat QR kód na úvodní stránce.

Banka prezentuje novinku slovy: „Vyťukat přihlašovací jméno, pak heslo (obojí si navíc pamatovat) a občas ještě odťuknout potvrzení v aplikaci My Air nebo přepsat ověřovací kód z SMS. Tím už se teď při přihlašování do internetového bankovnictví prokousávat nemusíte. Vytvořili jsme další způsob přihlášení, a to pohodlně pár ťuknutími v aplikaci My Air ve vašem mobilu.“

Stačí vyfotit QR kód

Možnost přihlášení přes QR kód se může hodit například v situaci, kdy si nepamatujete své přihlašovací údaje. „Ověříme si vás totiž bezpečně v My Air, a to tím způsobem, který tam máte nastavený – otiskem, Face ID, případně heslem do aplikace.“ uvádí banka.

V první řadě budete potřebovat aktuální verzi aplikace My Air, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS. Tu je nutné v nastavení účtu provázat s daným zařízením – nejčastěji tedy mobilním telefonem – a nastavit jako autorizační.

Po otevření úvodní stránky internetového bankovnictví se pod polem pro zadání uživatelského jména nově objevuje QR kód. Obsahuje odkaz https://www.airbank.cz/mobilelink?prihlaseniDoIB, následovaný identifikátorem, který se průběžně obměňuje. To vás však nemusí nijak hlouběji zajímat.

Jak to funguje v praxi?

Na přihlašovací obrazovce aplikace My Air je nově pod ikonou klíče k dispozici čtečka. Tu spustíte, načtete QR kód z webové stránky internetového bankovnictví a po potvrzení otiskem, Face ID, nebo heslem by mělo dojít k přihlášení.

Záměrně píšeme „mělo by“, neboť při testování v pátek dopoledne končily všechny pokusy po dlouhém čekání na obrazovce s rotujícím kroužkem a textem „Hned to bude“ dialogovým oknem s chybovým hlášením „Ajaj, něco se tu polámalo. Zkuste se načtením QR kódu přihlásit znovu“. Stejně dopadly i opakované pokusy.

Kromě aplikace My Air lze k načtení kódu použít i jakoukoli jinou čtečku QR kódu. V takovém případě je nutné nechat otevřít odkaz v aplikaci My Air, nikoli ve výchozím ani jiném webovém prohlížeči. Nezbytnou podmínkou je, aby aplikace byla v internetovém bankovnictví nastavená pro potvrzování úkonů.

Diskuze (19) Další článek: Bezpečnostní společnost patřící Amazonu představila nový dron určený pro ostrahu domácností

Témata článku: Bezpečnost, Mobilní aplikace, Android, iOS, Mobilní telefon, Kód, Heslo, Dvoufázové ověření, Air Bank, My Air, Načtení, Aplikace, Face ID, SMS, Přihlašování, QR kód, Internetové bankovnictví

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5