Nvidia | Hry | Chatovací AI

AI chatboti jsou pouze začátek. Brzy s námi budou o počasí debatovat i znudění barmani ve videohrách

Nvidia se v předvečer letošního Computexu pochlubila další možnou aplikací generativní AI ve videohrách. Pokud si můžeme po večerech dopisovat s boty v novém Bingu nebo s Bardem a ChatGPT, proč bychom si v podobném duchu nemohli povídat i s herními postavami?

A přesně to Nvidia ukázala v demu zasazeném do kyberpunkového prostředí. Ukázka využívá technologii ACE (Avatar Cloud Engine), která obsahuje také převod hlasu na text a zpět Riva. Samotnou konverzační stránku věci pak zajistila technologie Convai.

Herní postava vyzbrojená konverzační AI: 

Podle Nvidie budou právě takto vypadat hry zítřka. Dopředu připravený a poměrně strojený dialog s herní postavou vystřídá přirozená a mnohem volnější debata s generativní AI, která stejně jako člověk prozradí herní nápovědu pouze tehdy, pokud se správně zeptáme.

Tím pádem bude konverzace mnohem realističtější a doplní už tak fotorealistickou grafiku. Když se prostě budete chtít od barmana dozvědět něco důležitého pro hru samotnou, budete se s ním muset bavit stejným způsobem, jako byste zašli v pátek o půlnoci do baru Tropico v Chomutově a tahali tam u pípy informace z Rudolfa Plevy.  

Diskuze (14) Další článek: Stát chce dát přes půl miliardy na výrobu čipů v Rožnově. Ve hře je ještě násobně více

Témata článku: , , , ,