Agfa kupuje Monotype

Akvizice firmy Monotype Typography firmou Agfa-Gevaert, která je 100% vlastněná německým koncernem Bayer AG.
CHS není jediná firma, která v poslední době silně nakupuje. Spousta jiných firem to dělá také, ale není to příliš vidět. Jedním z takových příkladů je akvizice firmy Monotype Typography firmou Agfa-Gevaert, která je 100% vlastněná německým koncernem Bayer AG.

Firma Agfa byla založena roku 1894 a zabývala se výrobou fotografických materiálů. Odkoupením firmy Compugraphics na konci 80. let získala technologie elektronických grafických systémů, které dále při výrobě osvitovýchjednotek, skenerů, digitálních fotoaparátů a dalších elektronickýchzařízení.
Monotype je jednou z nejstarších a nejvlivnějších firem v oblasti typografie. Začínala produkcí strojů, které jsou i u nás známy pod jménem Monotype, a které se dočkaly celosvětového rozšíření. Monotype má jednu z nejrozsáhlejších kolekcí písem a také znalosti tvorby výcejazyčných písem. Díky úzkým kontaktům s firmou Microsoft (písma Arial a Times New Roman jsou z produkce Monotype) mohla jako jedna z prvních firem vytvářet písma WGL4 a Unicode.

Pro firmu Agfa bude tato koupě znamenat rozšíření nabídky vlastních písem (už v roce 1997 vydaly obě firmy společný typokatalog) a přípravu na nástup formátu OpenType. Tento nebude důležitý pouze pro uživatele (zjednodušení práce s písmy), ale také pro výrobce osvitových jednotek a RIP procesorů, kterých má Agfa v nabíce dostatek.
Váš názor Další článek: Také Telecom má 6 Mb/s do zahraničí!

Témata článku: Microsoft, Unicode, Bayer, Německý koncern, Německý stroj, Fotografický materiál, Kup, Zjednodušený příklad, R.I.P.


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu