Bitcoin | Soudy | Tor

Agent americké tajné služby ukradl 1 600 bitcoinů. Půjde na dva roky za mříže

Ani agenti americké tajné služby občas neuniknou lákadlům zločinu. Tvrdě za to zaplatit třeba pětatřicetiletý analytik Shaun W. Bridges, kterého nyní poslal soudce na dva roky za mříže. Shaun už tam vlastně je, pyká totiž ještě za další přečin.

A proč o tom píšeme na Živě.cz? Bridges se totiž účastnil ostře sledovaného vyšetřování okolo nechvalně proslulého ilegálního e-shopu Silk Road.

Hedvábná stezka přežívala svého času na šifrovaném Toru a za rozličné předměty počínaje malwarem a konče drogami se zde platilo bitcoiny. FBI ve spolupráci s dalšími agenturami nakonec provozovatele e-shopu vystopovala a Bridges dostal za úkol forenzní analýzu zabavené počítačové techniky.

Osudným se mu stalo 1 600 bitcoinů v hodnotě více než 10 milionů dolarů, které si jen tak mimoděk přeposlal na svůj účet. Později to samozřejmě prasklo, Bridges skončil ve vazbě a nyní na dva roky skončí mezi těmi, proti kterým doposud bojoval.

Diskuze (5) Další článek: Tesla přidala do svých aut nový jízdní režim. Pro páprdy a ty, kteří musí někoho vozit

Témata článku: Bitcoin, USA, Šifrování, Soudy, FBI, Tor, Tajná služba, Bridges, Služba, Dolar, Forenzní analýza, Mříže, Torus, Taj, MRI, Hedvábná stezka, NVE, Agent, Silk Road, E-shop


Určitě si přečtěte

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11