Software | Grafický editor | Affinity

Affinity Publisher je další konkurence pro Adobe. Program pro DTP za směšnou tisícovku

Britské studio Serif představilo nový přírůstek do rodiny kreativních nástrojů Affinity. Po klonech Photoshopu (Affinity Photo) a Illustratoru (Affinity Designer) konečně přibyl i publikační nástroj Publisher, který je zase tak trochu klon InDesignu.

Program byl dlouhé měsíce ve stádiu beatverze, nyní jej ale výrobce konečně uvolnil ve finální verzi. Program jsme už dříve představili v samostatném článku:

Balík Affinity za poslední rok pobral hromadu cen a postupně si buduje solidní pozici na trhu díky tomu, že vsadil na docela agresivní cenovou politiku – každý z programů pořídíte v českých korunách za tisícovku včetně daně. Publisher na tom není jinak, i ten nyní stojí v akci 1 050 korun.

Oficiální upoutávka na Affinity Publisher:

K čemu se Publisher hodí? K tvorbě nejrůznějších letáků, pozvánek, ale i celých publikací jak pro klasický tisk, tak pro digitální distribuci, přičemž umí přímo spolupracovat jak s Photo při úpravě rastrových podkladů, tak s Designerem při práci s vektory.

Serif tedy po letech konečně vytvořil zdařilou a mnohem levnější konkurenci Adobe, přičemž k dokonalosti mu už chybí jen práce s audiovizuálními daty – chybí mu střižna videa ve stylu Premiere Pro.

Diskuze (29) Další článek: V norském městečku Sommarøy nechtějí letní ani zimní čas – rádi by čas zrušili úplně

Témata článku: Software, Adobe, Grafický editor, Affinity, Publisher, Illustrator, Program, Konkurence, Affinity photo, Klon, Photoshop, Směs, Designer, Affinity designer, DTP, Tisícovka

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky