Software | Grafický editor | Affinity

Affinity Publisher je další konkurence pro Adobe. Program pro DTP za směšnou tisícovku

Britské studio Serif představilo nový přírůstek do rodiny kreativních nástrojů Affinity. Po klonech Photoshopu (Affinity Photo) a Illustratoru (Affinity Designer) konečně přibyl i publikační nástroj Publisher, který je zase tak trochu klon InDesignu.

Program byl dlouhé měsíce ve stádiu beatverze, nyní jej ale výrobce konečně uvolnil ve finální verzi. Program jsme už dříve představili v samostatném článku:

Balík Affinity za poslední rok pobral hromadu cen a postupně si buduje solidní pozici na trhu díky tomu, že vsadil na docela agresivní cenovou politiku – každý z programů pořídíte v českých korunách za tisícovku včetně daně. Publisher na tom není jinak, i ten nyní stojí v akci 1 050 korun.

Oficiální upoutávka na Affinity Publisher:

K čemu se Publisher hodí? K tvorbě nejrůznějších letáků, pozvánek, ale i celých publikací jak pro klasický tisk, tak pro digitální distribuci, přičemž umí přímo spolupracovat jak s Photo při úpravě rastrových podkladů, tak s Designerem při práci s vektory.

Serif tedy po letech konečně vytvořil zdařilou a mnohem levnější konkurenci Adobe, přičemž k dokonalosti mu už chybí jen práce s audiovizuálními daty – chybí mu střižna videa ve stylu Premiere Pro.

Diskuze (29) Další článek: V norském městečku Sommarøy nechtějí letní ani zimní čas – rádi by čas zrušili úplně

Témata článku: Software, Adobe, Grafický editor, Affinity, Photoshop, DTP, Tisícovka, Designer, Klon, Affinity photo, Illustrator, Publisher, Konkurence, Affinity designer, Program


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF