AeroCool PowerWatch - teplota a hlučnost PC pod kontrolou

S narůstajícími nároky na chlazení výkonných strojů roste i jejich hlučnost. Nejúčinnější cestou snížení hluku počítače je inteligentní regulace otáček ventilátorů. Testovaný panel AeroCool PowerWatch patří k těm vybavenějším. Co vám tento neobvyklý panel s displejem přes dvě 5.25" pozice nabídne?
AeroCool PowerWatch - teplota a hlučnost PC pod kontrolou

Pod zvučným jménem AeroCool si většina z vás okamžitě představí stylové doplňky a příslušenství s jedinečným designem, zaměřené zejména na chlazení a modifikaci počítače. Jednu z produktových řad tohoto výrobce tvoří multifunkční a monitorovací panely, které váš počítač obohatí jak po vzhledové, tak i funkční stránce.

O tom, že vzhled je u přídavných panelů jedním z důležitých parametrů rozhodujícím o výběru, není nutné diskutovat. U panelu AeroCool PowerWatch vás ale na první pohled zaujme jeho velikost. Snaha nabídnout zákazníkům velký přehledný displej výrobce dohnala ke zvětšení celkových rozměrů monitorovacího panelu až na dvě 5,25” pozice.

Klepněte pro větší obrázek

 

Hlídač počítače s alarmem

PowerWatch umožňuje regulaci otáček čtyř na sobě nezávislých ventilátorů v krocích po 100 ot./min v napěťovém rozsahu 5–12 V. Pro snímání teplot na vámi určených místech v počítačové skříni je panel vybaven čtveřicí teplotních čidel, která lze díky připevňovací samolepce umístit opravdu kamkoli. Vyvarujte se pouze místům, v jejichž těsné blízkosti se nachází ventilátor. V případě samovolného odlepení teplotního čidla a jeho následném zamotání do lopatek ventilátoru vás sice bude panel o této skutečnosti neprodleně informovat akustickým signálem a blikáním displeje, ale pokud včas vzniklý problém manuálně neodstraníte, může se chlazená komponenta začít nadměrně přehřívat.

Klepněte pro větší obrázek

Samozřejmostí je možnost volby automatické regulace, která podle aktuálních teplot komponent buď zvyšuje, nebo snižuje otáčky odpovídajících ventilátorů. Pokud i přes to teplota poroste až za nastavenou mez (tu lze libovolně měnit), dojde ke spuštění výstražného alarmu.­

Když se řekne Power USB

Nebyl by to Aerocool, kdyby ke svému největšímu panelu nepřidal něco navíc. Na levé straně narazíte na čtečku pětadvaceti typů paměťových karet.

Klepněte pro větší obrázek 

Na protilehlé straně najdete na audiokonektory s Power USB. To představuje rozšíření klasického rozhraní USB 2.0 o přídavné napájení umístěné v jeho bezprostřední blízkosti. Dohromady tak tvoří jeden čtvercový konektor – zjednodušeně: Power + USB.

Klepněte pro větší obrázek

Verdikt

Nejsou-li vám větší rozměry překážkou, může vám AeroCool PowerWatch nabídnout velmi dobré možnosti monitoringu počítače se zajímavým přídavkem v podobě Power USB.

funkce (40 %) 9/10
provedení (30 %) 7/10
příslušenství (10 %) 6/10
cena (20 %) 6/10
celkem 75%

 

Možnosti využití jsou zcela jasné – externí zařízení (externí pevné disky či CD/DVD mechaniky, skenery, atd.), která pro svou funkci vyžadují vyšší proudový odběr než připouští specifikace USB 2.0 (tj. 500 mA). Power USB vám může nabídnout proudový odběr až 3 A a navíc zde přibyl další typ USB konektoru s 12V napájením.

Na první pohled se může zdát, že je panel ochuzen o některá další rozhraní, chybí například Serial ATA nebo FireWire. Nicméně vzhledem k faktu, že jeho hlavní funkcí je monitorování, bych to nepovažoval za tragický nedostatek.

 

Parametry  
rozsah regulace otáček 0–9 999 ot./min (5–12 V) po 100 ot./min
rozsah teplotních čidel 0–90 °C
nastavení teplotního alarmu 25–90 °C po 1 °C
vstupy a výstupy 2× USB 2.0, 1× Power USB 12 V, 1× Power USB 5 V, 1× audiovýstup, 1× mikrofon
podporované karty SM/XD/CFI/CFII/MD/CF-UltraII/CF Extreme/SD/MMC/Mini SD/SD Ultra II/T-Flash/MS/MS Pro/MS Duo/MS Pro Duo/HS MS Pro/HS MS SPRO Duo/MS Pro Ultra II/MS (MG)
příslušenství kabely pro napájení větráčků, teplotní čidla, samolepky pro uchycení teplotních čidel, šroubky, uživatelská příručka, CD s ovladači
záruka 2 roky

Klepněte pro větší obrázek  

čtyři monitorovaná místa

Power USB
velký displej
 
Klepněte pro větší obrázek  
chudé příslušenství 
rozměry
vyšší cena

Prodejní cena: 1 654 Kč

Panel do testu zapůjčila společnost TN Trade, Hradec Králové. Za zapůjčení děkujeme.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Computer, článek čerpá z čísla 11/06.

Témata článku: Alarm, Power, Blikání, Jedinečný parametr, Těsná blízkost

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Franta 28. 7. 2006 9:04:05
    Pro všechny co tento panel krytizují.V první řadě cena, ta je sice vysoká,...
  • Zdenek 26. 7. 2006 23:57:04
    Dle obrazku bych soudil, ze se pripojuje USB na piny na desce
  • Majsner 26. 7. 2006 20:04:05
    No nevim, za ty prachy by to melo umet alespon tisknout prachy...
Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 35

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 19

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

** Roboty se v mnoha oblastech používají už dlouho, ale nyní přichází nová éra ** Roboty jsou chytřejší a poradí si s komplexními úkoly ** Náhrada lidí přijde rychleji a ve velkém

20.  7.  2017 | Karel Javůrek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?