Advanced WMA Workshop – snadná práce s digitálními soubory

Pro snadné a rychlé vytváření nových digitálních souborů v různých formátech tu máme právě tento prográmek, který to zvládá velice uspokojivě. Navíc lze převádět různé formáty mezi sebou.

Již vás omrzel formát MP3? Je tu snadné řešení v podobě Advanced WMA Workshopu, který umí vytvářet formáty WMA, WAV, MP3, OGG a některé další.  Na stránkách http://www.litexmedia.com si můžete tento program zdarma stáhnout a využívat bez omezí 14 dní. Po té je nutná registrace, která stojí 24 dolarů. Instalace je velice jednoduchá a rychlá. Samotný instalační soubor má něco přes 3 MB, takže je stažený relativně rychle. Program bezproblémově běží pod všemi verzemi Windows i včetně XP. Je také nutné počítat s provozem programu na lepším PC s minimální 64 RAM a rychlejším procesorem.

Klepněte pro větší obrázek

Program je pěkně vzhledově propracovaný. Skládá se ze tří částí. V pravé horní listujete na svém PC, discích, CD-ROMech, kde vybíráte hudební zdroje a soubory. Ty se poté zobrazují v pravé horní části a následovně je můžete přesouvat dolů, kde již vybíráte co s nimi chcete dělat. Lze si dopředu navolit několik souborů, které chcete například převádět do různých formátů.  Jednotlivé převody lze provádět mezi těmito soubory: WMA do MP3, WMA do OGG Vorbis, WMA do WAV PCM, WMA do WMA 9, MP3 do WMA 9, MP3 do OGG Vorbis, MP3 do WAV PCM, MP3 do MP3, OGG Vorbis do WMA 9, OGG Vorbis do MP3, OGG Vorbis do WAV PCM, OGG Vorbis do OGG Vorbis, WAV do WMA 9, WAV do MP3, WAV do OGG Vorbis, CD do WMA 9, CD do MP3, CD do OGG Vorbis a CD do WAV PCM. Samozřejmostí jsou jednotlivá nastavení jako je STEREO, MONO či samplovací frekvence, bitrate a další.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud chcete vytvořit nové soubory přímo z hudebního CD, pak stačí jednoduše vložit CD a označit soubory. Program plně spolupracuje s FreeDB databází, která obsahuje většinu originálních CD. Tím získáte popisy jednotlivých písniček, které se pak využijí například v ID3 tagech u jednotlivých písniček. Podporovaná je verze ID3 Tag 1 i 2. Jednotlivé tagy u souborů je možné editovat.

Program lze také jednoduše využít jako nástroj pro vytváření samotných souborů z hudebních CD například OGG, WMA, MP3 atd. Jednotlivé převody a vytvoření na rychlém PC netrvají moc dlouho. U MP3 je používán LAME 3.92.  Co říci na závěr? Program určitě doporučuji. Je sice škoda, že funguje bez zaplacení registračního poplatku pouze 14 dní, ale i za tu dobu se dá plně využít. Určitě naleznete levnější či zdarma alternativu, ale proč nevyzkoušet i Advanced WMA Workshop. Já osobně jsem s tímto programem velice spokojen.

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Workshop, Práce, Písnička, Mp3, Jednotlivý soubor

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 178

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

Nejlepší optické iluze: Z toho vám půjde hlava kolem

** Mozek se nechá snadno ošálit, a to mnoha způsoby ** Podívejte se na několik nejlepších optických iluzí ** Iluze dokazují, že vnímání reality může být značně zkreslené

16.  10.  2017 | Vojtěch Malý


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji